Principy fungování podvodů s binárními opcemi

Zadavatel: FinancePress | 26.4.2016

Praha (Pressweb) - Štědré marketingové rozpočty brokerských společností lákají celou řadu podvodníků, kteří je zneužívají neetickou a někdy až nezákonnou reklamou.

Stejně jako v jakémkoliv jiném obchodním odvětví jsou i v oblasti burzovního obchodování firmy ochotné platit provize za nové klienty. Dělají to i brokeři binárních opcí, což některé lidi vede k využívání různých nelegálních metod pro nábor nových zákazníků v rámci reklamní kampaně. Nové podvody tak vznikají každý den.

Principy fungování

Podvodníci obvykle uzavřou běžnou partnerskou smlouvu s brokerem, aby mu za provize přiváděli nové zákazníky. Aby toho dosáhli, využívají pak metody, které jsou při nejmenším diskutabilní.

V každém případě slibují, že zajistí velké zisky v obchodování s binárními opcemi. A to prostřednictvím obchodního softwaru nebo obchodních signálů, které poskytnou zdánlivě zadarmo. Protože to spojí s podmínkou s otevřením obchodního účtu a vložení peněz u konkrétního brokera.

Aby splnili smlouvu a jimi přivedení zákazníci začali obchodovat, za což podvodníci dostanou provizi, použijí zmíněný software nebo signály, které jsou ale vždy pro zákazníka prodělečné.

Na tomto principu fungují například Ultimate4Trading nebo ProfitsSignalsPro, které se v České republice objevily v poslední době.

Ovšem v zahraničí vznikají denně nové a nové podvody, a je vždy jen otázkou času, než se nějaký další dočká překladu do češtiny.

Jak se vyvarovat podvodů

Z výše uvedeného vyplývá poměrně jednoduché ponaučení, jak se takovým podvodům vyhnout. Pokud je nabídka výdělku peněz na binárních opcích podmíněna vkladem na účet u konkrétní společnosti, velmi pravděpodobně se jedná o podvod.

Pokud není možné si nabízený obchodní systém či signály nejdříve vyzkoušet na demo účtu a je nutné rovnou obchodovat s vlastními penězi, je lepší takovou nabídku odmítnout, protože hrozí ztráta peněz.

Témata: Binární opce

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.