Šlágr TV, Country No. 1 a Písnička TV – aneb vyznáte se v tom?

Zadavatel: Roman Ernst | 26.3.2015 | Média, marketing

Praha (Pressweb) - Je to poměrně nedávno, co se na obrazovkách objevila tato televize, která působila skoro jako zjevení. V dnešní době startuje televize plná lidovek a dechovek? Má vůbec šanci na uživení? Ale jak je vidět, má – řada lidí, kteří tuto muziku oblibují, si Šlágr TV pouští minimálně jako kulisu. A proto televize dál roste.

Začalo to jako stanice pro milovníky dechovky a lidové hudby – a nejen, že se tu vysílají videoklipy, povídá se s představiteli různých skupin a tak dále, ale CD a DVD interpretů jsou zde formou teleshopingu k prodeji, což je v podstatě alfou i omegou této stanice. Jenže majitelé televize, spadající pod společnost Česká Muzika s.r.o., brzy pochopili, že cesta vede ještě dál. A proto se stanice začala rozšiřovat a dala na svých vlnách prostor i v Česku tolik oblíbené country muzice. A to byl tahák pro další značnou skupinu obyvatelstva. Jak šel čas, tak najednou vznikla zcela oddělená Country No.1 a nedávno také dětská varianta vysílání nazvaná jednoduše Písnička TV.

Online i v pozemním vysílání

Zajímavostí Šlágr TV je, že nevysílá jen v Česku, ale paralelně i na Slovensku, a to pod názvem Šláger TV. Zahrnuje celoplošné pozemní digitální vysílání, naladit se dá přes satelit i kabel a sledovat se dá zároveň klidně i online. Zkrátka každý si může vybrat a je tak dostupná úplně každému, i když nutno přiznat, že se zaměřuje především na starší kategorii televizních diváků (mimo Písnička TV, která přesně cílí na dětské publikum). Všude najdeme rozhovory, písničky na přání, spoustu hudby a zkrátka vše, co divák od takovéto televize očekává.

Proč ne rádio?

Nabízí se tu jedna otázka – proč se na dechovku, trampské písně a podobné dívat v televizi, když stačí naladit si v rádiu příslušnou stanici a pak jen v klidu kdykoliv a kdekoliv poslouchat? Inu, to je sice také možnost, ale Šlágr TV je jakousi nadstavbou – kromě hudby nabízí i obraz a hlavně možnost pořídit si své oblíbené interprety přímo domů na přenosných nosičích. A je řada lidí, kteří se na lidové skupiny rádi podívají a dýchne tak na ně lépe pohodová atmosféra plná klidu, pohody a starých časů.

 

 

 

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Roman Ernst

Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Kontaktní osoba: Roman Ernst
RErnst@seznam.cz
Roman Ernst
Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Česká republika