Dynamická Jana Kratochvílová nabije energií Městskou knihovnu

Zadavatel: Městská knihovna v Praze | 25.3.2015 | Kultura, hudba, divadlo

Praha (Pressweb) - Jana Uriel Kratochvílová, textařka, skladatelka, ale především zpěvačka s nezměnitelným hlasem se vrací do Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Doprovázet ji bude Jiří George Hrubeš se skupinou Illuminati.ca. V rámci svého turné Super Magica Tour představí ve čtvrtek 16. dubna skladby, které dosud na pódiích nezazněly.

V extravagantní show zazní super hity a rockové zázraky! Budeme křtít nové dvoj CD a vytvoříme neopakovatelnou dynamickou atmosféru.“ Tak popsal nový koncert Jany Kratochvílové a skupiny Illuminati.ca Jiří George Hrubeš.

Krom nových skladeb se diváci mohou těšit na staré hity jako „No a co“, „V stínu kapradiny“ či „Copánky“. Na kytary zahrají Zdeněk Baron Juračka a David Robert Pavlík. Basu rozezní Jan Poky Pokorný a za bicí se posadí Jiří Atlet Hladík. Nebude chybět ani doprovodná „nadtaneční“ skupina MetaDance, která svými tanečními kreacemi dotvoří zbytek elektrizující atmosféry.

Jana Kratochvílová se narodila 14. ledna 1953 ve Zlíně. V dětství hrála na housle, ale v pubertě ji očarovala kytara a její cesta nabrala jiný směr. V roce 1979 založila svou první vlastní kapelu. V tehdejším Československu byla průkopnicí nového stylu rock-reggae. Pro svou výstřední povahu měla v komunistickém režimu problémy.

Počátkem 80. let se jí podařilo vycestovat do Irska, kde sklidila ohlasy na hudebním festivalu. V Československu bylo rozhlášeno, že emigrovala, po návratu by ji hrozilo vězení a tak se natrvalo usídlila v Anglii, kde nahrávala v prestižních studiích. Přes svůj věk stále aktivně vystupuje a od roku 2003 se čím dál častěji vrací do České republiky.

Nenechte si ujít výjimečný, nejen hudební zážitek s touto neobyčejnou dámou.

Těšíme se na vás!

 

Jana Kratochvílová, Jiří Hrubeš & Illuminatica

16. dubna 2015, 19:30

Městská knihovna v Praze

Ústřední knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1 (velký sál)

Vstupné: 280 Kč

Rezervace vstupenek:

www.mlp.cz/akce 

http://www.mlp.cz/cz/akce/e14453-jana-kratochvilova-jiri-hrubes-amp-illuminatica/

Textový soubor:
PřílohaVelikost
Soubor tz_jana_kratochvilova_2015.docx37.23 KB
Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon kratochvilova.jpg59.42 KB
Témata: koncert, hudba, Kratochvílová | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Městská knihovna v Praze

Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Kontaktní osoba: Lenka Hanzlíková
Tisková mluvčí
lenka.hanzlikova@mlp.cz
+420 733 160 007
Obrázek uživatele MKP
Městská knihovna v Praze je největší městskou knihovnou v České republice. Své služby poskytuje po celé Praze prostřednictvím více jak 40 poboček a 3 vozidel pojízdné knihovny. Kromě půjčování klasických tištěných knih, hudby, filmů, map, obrazů, not, deskových her a časopisů, zpřístupňuje také e-... vice ›
Městská knihovna v Praze
Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Česká republika
knihovna@mlp.cz
Tel: +420 222 113 555