Rozbor vody a jeho důležitost při studniční vodě

Zadavatel: ČistáVoda s.r.o. | 19.2.2021 | Zdraví
Autor fotografie:
Cistavoda.sk

Praha (Pressweb) - Čistá, zdravá a nezávadná voda je pro Vás a vaše blízké důležitým faktorem zdraví. V našich zeměpisných šířkách jsme odpradávna přesvědčeni, že vlastní voda ze studny je vždy nezávadná a okamžitě, bez úpravy, vhodná ke konzumaci. Nicméně, mnohokrát, opak je pravdou. Proto je vhodné mít v domácnosti filtr na vodu ze studny, protože ochrana zdraví Vás a vašich nejbližších je nejdůležitější.

Na to, abyste měli ve vaší domácnosti ten spravný filtr na vodu, je třeba si dát udělat rozbor vody. Právě díky rozboru vody jsou zjištěny všechny složky vody (anorganické i organické) ale i fyzikální a chemické vlastnosti Vaší vody. Následně, díky hodnotám z rozboru vody, je možná úprava vody tak, aby voda mohla být považována za pitnou. Jedním z největších problémů v naší zemi je vysoká úroveň dusičnanů ve vodě, jejichž příliš vysoké hodnoty mají nepříznivé účinky na naše zdraví. Také se v studniční vodě, která neprotéká přes čističku mohou nacházet nežádoucí mikroorganismy.

Pokud se však ve vaší vodě přece jen nacházejí nežádoucí biologické složky, nemusíte být hned zklamaný a zavrhnout vlastní zdroj pitné vody. Na vyčištění vody od mikroorganismů a všech biologických složek se používá zařízení - UV lampa na vodu nejčastěji v kombinaci s mechanickým filtrem, který odstraní sedimenty. UV lampa produkuje záření na vlnové délce UV, které narušuje membrány patogenů ve vodě, a tím pádem okamžitě ničí vše přítomné ve vodě. Je navržena tak, aby vyčistila vodu na přívodu vody do domu. Voda pomalu protéká vnitřní dutinou UV lampy, kde se nachází zářič produkující UV záření. Skvělým faktem je i to, že voda po vyčištění UV zářením zůstává plně pitná a nemá žádné nežádoucí vlastnosti pro konzumaci. 

Dalším častým problémem je velké množství složek chemických prvků, jako je například železo a to především u vody ze studne. V takovém případě je pro Vás možné řešení úpravy vody. Existují různé iontové, resp. katexové směsi, které se používají jako '' zachytávače '' daných iontů a tím je odstraňují z vody. Směsi jsou umístěny v zařízeních, které musí být správně nastaveny na dané množství iontů ve Vaší vodě. V takovém případě technici nutně potřebují rozbor vody, s přesnými hodnotami, jelikož bez přesných hodnot by zařízení správně nefungovaly.

Nakolik rozbor vody je v dnešní době vcelku snadno dostupná služba, doporučujeme si dát udělat rozbor vody i s odstupem času. Nikdy nevíte, co přesně se právě může nacházet ve vodě, kterou dennodenně používáte nejen jako užitkovou, ale i na samotné vaření či konzumaci. Je to investice do zdraví Vás samotných, jakož i rodinných příslušníků ve vaší domácnosti. Díky pravidelnému rozboru vody se můžete vyhnout jakýmkoli zdravotním problémům, které mohou být způsobeny právě nedostatečně upravenou či vyčištěnou vodou. 

Témata: voda | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

ČistáVoda s.r.o.

Kálov 353/9
010 01 Žilina
Obrázek uživatele ČistáVoda
ČistáVoda s.r.o.
Kálov 353/9
010 01 Žilina
Slovensko
info@cistavoda.sk
Tel: +421 917 244 602