Proč bychom do jídelníčku měli zařadit pomeranč?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 25.2.2019 | Potraviny, tabák
Pomeranče

V poslední době se většina z nás snaží jíst hodně zdravě. Není se čemu divit, vždyť nás na každém rohu lákají různá rychlá občerstvení. Abyste nezdravým fastfoodům odolávali snadněji, připravte si velice atraktivní, zdravý a vyvážený jídelníček. Do něj zasaďte nejen ryby nebo luštěniny, ale hlavně i dostatek ovoce, které nám každým dnem přinese do těla potřebné vitaminy, které nám posilují imunitní systém. Kromě jablíčka nebo banánů zařaďte do jídelníčku i pomeranče.

Pomeranče jsou oblíbeným ovocem hlavně v době vánočních svátků, kdy jsou dostání takřka všude. Obvykle se na pulty obchodů dostanou v polovině listopadu a opouští nás v době končící zimy. Pomeranče však kromě vitaminu C obsahují i mnoho jiných, tělu prospěšných látek, které nám vážně skvěle pomáhají. Pojďme si o jeho účincích říct více.

1) Pomeranče pomáhá předcházet stárnutí

Pomeranče jsou skvělými pomocníky v boji proti stárnutí. Přibývající vrásky a přibývající šedé skvrny nevidí rády hlavně ženy, které se snaží vrásky i jiné projevy stárnutí jakkoliv zamaskovat. Maskování však není potřeba, pokud projevům stárnutí zamezíte. Pomeranč je jednou z možností, která vám pomůže stárnutí pozastavit.

Pomeranč se v kosmetickém průmyslu vyskytuje už pěkně dlouhou dobu, nachází se v mnoha kosmetických pleťových maskách či krémech.

2) Pomeranče pro naše oči

Díky vitaminu A, který bojuje proti stárnutí, se značně ulevuje i našim očím. Tento vitamin je totiž skvělý na udržení zdravé oční sliznice. Díky mnoha dalším látkám dokáže chránit oči před věkem podmíněnou degenerací.

3) Pomeranče pro mozek

Kromě toho je toto tropické ovoce geniální pro náš mozek. Podporuje jeho vývoj, udržuje ho ve skvělém stavu. Jejich konzumace se doporučuje hlavně těhotným ženám, které tak mohou snížit riziko výskytu neurologických onemocnění u dětí, které čekají.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Obrázek uživatele SEOkonzult.cz
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz