Plánujete pořídit nový bazén? A říká vám něco bazénová chemie?

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 2.6.2014 | Služby

Praha (Pressweb) - Pokud plánujete pořízení nového bazénu, jistě vás nemine ani bazénová chemie, která je důležitou součástí údržby bazénu. Pokud tedy chcete mít čistou a nezávadnou vodu, měli byste znát několik pravidel, díky kterým toho docílíte.

Nemusíte se však bát, bazénová chemie je taková malá a zábavná věda, která vás jistě začně bavit. Je však důležité, abyste měli po ruce vždy ten správný výběr kvalitních prostředků. Prvním krokem při nákupu chemie, je rozhodnutí, zda-li chcete chemii chlorovou nebo bezchlorovou. Pokud jste o té druhé ještě neslyšeli, v krátkosti vysvětlíme její největší výhody.

Bezchlorová chemie se hodí pro alergiky, které při koupání v chlorované vodě trápí pálení očí a svědění kůže, které může vyústit v nejrůznější nepříjemné ekzémy. Podstatou bezchlorové bazénové chemie je kyslík, který působí jako oxidační činidlo, jenž dokáže perfektně dezifinkovat prostředí od nejrůznějších mikroorganismů. Bezchlorová bazénová chemie je šetrnější k vašemu zdraví i k životnímu prostředí, jedná se tedy o skvělou alternativní formu údržby bazénu, je jen však o něco dražší.

V případě této šetrnější volby údržby se však nevyhnete sledování kvality vody, ba právě naopak. Kvalitu musíte testovat o něco častěji a to pomocí speciálních testerů, které určí hodnotu pH – tedy jestli je voda zásaditá či kyselá. V obou případech funguje zásada, která říká, že kvalitní voda se musí pohybovat v rozmezí 7 až 7,4. Pokud je tomu jinak, je potřeba použít správný přípravek na snížení nebo zvýšení pH.

Kromě hodnoty pH bychom měli sledovat také tvrdost vody a to zvláště při čerstvě napuštěném či dopuštěném bazénu. Kontrolu provedeme pomocí speciálního testeru a to při napuštění a poté stačí jednou za měsíc. Hodnota tvrdosti nesmí ukazovat víc než 18°N. Pokud se tak stane, opět zakročí správná bazénová chemie, která tvrdost sníží.

Nejdůležitějším krokem je pak dezifenkce vody, kterou provádíme pravidelně a to pomocí tablet, které udržují správnou hodnotu chloru. Tablety nejčastěji dáváme do plovoucích zásobníků, existují však i pevné, záleží tedy na vašem výběru. Správná hodnota chloru ve vodě by se pak měla pohybovat v rozmezí 0,3 až 0,5 mg na litr vody.

Toto jsou ty nejzákladnější pravidla, která je v oboru bazénová chemie nutno dodržovat. O dalších zásadách a akutních řešení problémů se dozvíte u kvalitních prodejců bazénové chemie. Například na internetových stránkách  PWS Chemie, kde najdete také kompletní e-shop se všemi prostředky a čistidly.

Témata: bazénová chemie | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300