Divadlo Kámen a 160. výročí položení základního kamene kostela sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně

Část herců Divadla Kámen v neděli 8. června 2014 provede ceremoniální rekonstrukci položení základního kamene kostela sv. Cyrila a Metoděje.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 2.6.2014 | Kultura, hudba, divadlo

Praha (Pressweb) - Stejně tak jako před 10 lety se i letos Divadlo Kámen zúčastní oslav výročí položení základního kamene jedné z největších církevních staveb v republice – novorománské baziliky sv. Cyrila a Metoděje. Základní kámen k této stavbě byl položen za účasti císaře Františka Josefa I. a jeho choti císařovny Alžběty zvané Sissi před 160 lety, přesně 10. června 1854.

„Podobně jako před deseti lety provedeme rekonstrukci decentní a minimalistickou, která odpovídá stylu Divadla Kámen. Letos se ovšem chystá, především díky iniciativě radnice Městské části Prahy 8, také pro nás nezvyklý velkolepý úvod a závěr v dobových kostýmech a s příjezdem císařského páru v kočáru,“ upřesňuje režisér Divadla Kámen Petr Macháček.

Začátek oslav je plánován na 15. hodinu, vlastní příjezd císaře a císařovny lze očekávat kolem 17:40 hodin. Více o programu oslav například na těchto stránkách.

 

O Divadle Kámen

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo pro hledající diváky. Zaměřuje se na nové, opomíjené a neobvyklé formy činohry. Pracuje s fyzickým vnímáním činohry, hudebností činohry, souhrou sil a energií, minimalistickými postupy, souběhem motivů ve více rovinách, improvizací jazzového typu, osobním herectvím. Rozvíjí kombinace činohry se soudobou hudbou.

V roce 2013 vydalo Divadlo Kámen knihu mapující svou vlastní existenci v letech 1998-2012 a v rámci festivalu „...příští vlna/next wave...“ bylo uděleno ocenění "osobnost roku" Petru Macháčkovi - zakladateli a režisérovi divadla.

Stálá scéna Divadla Kámen je v Praze-Karlíně na adrese Nekvasilova 625/2.


Další informace:

Helena Macháčková

telefon: 606 167 399, e-mail: helena.hedvika@divadlokamen.cz

Témata: divadlo, Divadlo Kámen | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875