5 důvodů, proč mít doma domácí zvířátko

Zadavatel: SeoExtra.cz | 24.10.2015 | Zemědělství, ekologie

Praha (Pressweb) - Mít doma nějakého zvířecího miláčka je vcelku běžné. Nicméně kromě toho, že vám pejsek, kočka nebo jiné zvířátko přináší radost, je mnohem více důvodů, pro které se nějakého miláčka doma mít opravdu vyplatí. Podle vědeckých výzkumů vám domácí mazlíček například dokáže zlepšit zdraví - nejen tělesné ale i psychické. Víte, jaký pozitivní vliv na nás zvířátka mají?Více pohybu
Tento bod se týká zejména majitele pejsků. Pokud máte doma psa, máte zpravidla i více pohybu, jelikož se pejskem běžně chodívají lidé na procházky. Je dokázáno, že majitelé psů mají opravdu více pohybu než lidé, kteří psa nemají. Pes bývá dobrou motivací na pravidelné procházky či běh. Ale ani jiná zvířátka nejsou v tomto směru "k zahození". Několik studie dokazují, že majitelé různých druhů zvířat méně trpí obezitou než lidé bez zvířat. Každé zvíře si svým způsobem vyžaduje jistou dávku pravidelného pohybu.

Společník pro osamělé
Domácí zvířátko je také skvělý terapeut. Doporučuje se například starým a osamělým lidem pořídit si psa či kočku, případně jiného miláčka, o kterého se mohou starat, aby tak vyplnily pocit samoty a opuštěnosti. Hlazení srsti zvířete má prokázané zklidňující účinky na organismus člověka a už jen přítomnost zvířátka je pro takové lidi povzbuzující.

Méně alergií
Přestože se dlouho věřilo, že děti vyrůstající v prostředí s kočkami či psy nebo jinými zvířátky, jsou více ohroženy alergií, není to tak. Nové výzkumy ukazují, že je to přesně naopak. Děti, které od narození žijí s nějakým domácím zvířátkem, mají nižší riziko alergie, astmatu či ekzémů. Podle odborníků je za tím zřejmě fakt, že zvířata jsou přirozeně špinavější a děti tak odmalička přicházejí do kontaktu s různými nečistotami, což posiluje jejich imunitní systém.

Socializace
Domácí zvířátko vám také může pomoci navázat nové kontakty a žít více společenským životem. Zvířata jsou prostě dobrou tématem na společný rozhovor. Nemluvě o tom, že tento společný zájem vás může přivést na různé akce, výstavy či soutěže. V neposlední řadě je zde i velký přínos pro introverty a plachých lidí - je dokázáno, že když si takový typ člověka opatří zvířátko, jeho povaha se dokáže změnit na více otevřenou. Člověk nabude více sebevědomí a optimismu, lépe zvládne komunikaci s druhými.

Prevence infarktu
Vědci přišli na zajímavý fakt - majitelé koček mají nižší riziko infarktu. Není přesně zřejmé, proč je to tak, ale vědci se domnívají, že kočky mají na člověka uklidňující efekt. Při péči o kočky se zlepšuje cirkulace krve a tím pomáhají předcházet infarktu.

Mít doma nějaké to zvířátko se tedy opravdu vyplatí. Hovoří o tom i nesčetné vědecké studie, které popisují a dokazují blahodárný vliv chovatelství na naše zdraví a kvalitu života. Pokud žádné zvířátko nemáte,

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712