Vyladěný listopad

Zadavatel: Městská knihovna v Praze | 24.10.2015 | Kultura, hudba, divadlo

Praha (Pressweb) - podzimní sezóna v Městské knihovně v Praze nebude jen ve znamení filmů a přednášek. Radost uděláme také milovníkům hudby. V listopadu se zaradují především fanoušci Rudyho Linky, Radůzy a kapely Hradišťan.

Rudy Linka Trio

Ve čtvrtek 12. listopadu vystoupí v knihovně přední jazzový kytarista Rudy Linka, který tento rok oslaví 55. narozeniny. V triu ho letos doplní Christ van Beest (kontrabas) a Norman Edwards (bicí). Během koncertu zazní mimo jiné skladby z bilančního dvojalba Acoustic & Electric – Retrospective. 

Radůza

Koncert populární písničkářky se koná ve středu 18. listopadu. Radůza vystoupí se svou kapelou a zahraje písně z nového alba Marathon-příběh běžce. Písně z této desky mají unikátní formát, který sama autorka nazývá chansonetto. Před posluchačem se odvíjí lidský osud dlouhý jako běh, při němž člověk bojuje se svými slabostmi a touhami. Po hudební stránce Radůza čerpá z folklóru, a to především českého. Na albu jsou však i písničky inspirované italskou, americkou či anglickou lidovou písní.

Hradišťan

Posledním listopadovým koncertem bude vystoupení skupiny Hradišťan, ve čtvrtek 26. listopadu. Kapela s širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem působí pod uměleckým vedením houslisty a hudebního skladatele Jiřího Pavlici. Pro svůj způsob práce, dramaturgii a uměleckou úroveň se Hradišťan řadí k originálním a nezaměnitelným tělesům české i mezinárodní hudební scény. 

Bojíte se, že vám nějaká zajímavá akce uteče? Sledujte program akcí on-line na www.mlp.cz/akce, přijďte si do knihovny pro programovou skládačku nebo si ve svém čtenářském kontě nastavte automatické zasílání pozvánek!

 

Rudy Linka Trio

12. listopadu 2015, 19:30

Vstupné 260,- Kč

Radůza s kapelou

18. listopadu 2015, 19:30

Vstupné 360,- Kč

Hradišťan

26. listopadu 2015, 19:30

Vstupné 360,- Kč

Textový soubor:
PřílohaVelikost
Soubor tz_vyladeny_listopad.docx29.39 KB
Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon rudy_linka.jpg679.48 KB
Témata: koncerty, Rudy Linka, Radůza, Hradišťan, hudba | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Městská knihovna v Praze

Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Kontaktní osoba: Lenka Hanzlíková
Tisková mluvčí
lenka.hanzlikova@mlp.cz
+420 733 160 007
Obrázek uživatele MKP
Městská knihovna v Praze je největší městskou knihovnou v České republice. Své služby poskytuje po celé Praze prostřednictvím více jak 40 poboček a 3 vozidel pojízdné knihovny. Kromě půjčování klasických tištěných knih, hudby, filmů, map, obrazů, not, deskových her a časopisů, zpřístupňuje také e-... vice ›
Městská knihovna v Praze
Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Česká republika
knihovna@mlp.cz
Tel: +420 222 113 555