Prodej palet se týká pouze standardních výrobků

Prodej palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 25.9.2017 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Palety, kterou jsou ideální transportní pomůckou pro většinu zboží, kolují mezi firmami a umožňují jejich efektivní využití. Pokud jsou poškozené a ztratily některou z vlastností, kterou předepisuje česká i mezinárodní norma, je nutné je vyřadit, nebo dát k opravě. Pak je dobré obrátit se na firmu, která zajišťuje prodej palet. Lze prodávat nové palety, nebo opravené. Standardní palety podle mezinárodní normy UIC-435-2 mají rozměry 1200 x 800 x 144 mm a jsou čtyřcestné, neboli lze je nabírat vidlemi nízkozdvižných a vysokozdvižných vozíků ze čtyř stran.

Při výrobě palet se ověřuje jejich kvalita

Prodej palet se týká i použitých palet, kterou jsou nepoškozené a splňují podmínky mezinárodní normy.  Přířezy nesmí být prasklé, nesmí chybět, špalky musí být nevyštípané. Dřevo může být světlé i tmavé, ale nesmí nést stopy po plísních. I použité palety si musí zachovat svoji nosnost, tedy základní je 1 000 kilogramů při nerovnoměrném zatížení a 2 000 kg při rovnoměrném a celistvém zatížení. Společnost, která má zájem kupovat palety, by si měla zjistit, zda prodej palet probíhá podle pravidel, či zda jejich výrobce ověřuje kvalitu palet. Například úhlopříčná tuhost palety se ověřuje tak, že se paleta spustí 6 x z jednoho metru na tvrdou podlahu.

Nejen prodej palet, ale i nábytku z palet

Některé firmy se nezaměřují jen na prodej palet, ale i na výrobu nábytku z palet. Jde o zajímavou komoditu, která se stává stále oblíbenější. Lidé si pořizují nábytek z palet nejen na zahradu, ale i do obytných prostorů či veřejných míst. Nábytek se vyrábí z kvalitních přířezů a špalků, často i s povrchovou úpravou. Nábytek z palet tak doplňuje běžný prodej palet nových i použitých. Firmy, jež vyrábějí palety, tak využívají kapacitu svých výrobních linek a zvyšují efektivitu svého podnikání. Nábytek z palet je zajímavý tím, že využívá přesných rozměrů palet určených pro transport, ale jejich použití pozvedl na estetickou úroveň.

 

Témata: prodej palet, paleta na prodej, prodáváme palety, palety, paleta | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300