Nedopusťte polovičatá řešení

Řešte s Rosty.cz
Zadavatel: GIT.cz | 25.9.2015 | Reality, bydlení
Rosty.cz - Nedopusťte polovičatá řešení
Autor fotografie:
Rosty.cz

Praha (Presweb) - V životě se nic nemá dělat napůl. Týká se to způsobu života, myšlení i obyčejných věcí, jakými je třeba oblékání. Vezmete-li si na důležité obchodní jednání drahý oblek, ale k němu špinavé a laciné boty, celkový dojem protistrany bude ve výsledku negativní. Stejně jako když si dáma vezme k večerní róbě podřadnou kabelku. Zdánlivý detail shodí celý outfit. A ostatní si toho hned všimnou, to si můžete být jistí.

A netýká se to jen oblečení. Stejně tak mohou luxusní interiér degradovat nevkusné a laciné dekorace. Nebo luxusní postel špatná matrace. Představte si to. Pořídíte si postel, která bude vzhledem zcela odpovídat vašim představám, budete se do ní těšit, s chutí večer do postele ulehnete a ráno se probudíte celí rozlámaní a nevyspalí. Jakou radost budete mít z toho, že je postel provedena ve vaší oblíbené barvě nebo vyrobena z vámi oblíbeného dřeva? Nejspíš jste se snažili ušetřit na matraci to, co jste investovali do samotné postele. Jenže tím celou postel znehodnotíte. Stejně jako když koupíte zdravotní matraci, ale místo na kvalitní lamelový rošt ji položíte na nevhodnou desku. Matrace tak nebude moci zcela plnit svou funkci a peníze do ní vložené vyjdou tak trochu vniveč. Nedopusťte polovičatá řešení, ve většině případů znehodnotí celek.

A stejně tak je to i s činnostmi, které vykonáváme. Zastávám názor, že člověk se má naplno věnovat aktivitě, kterou zrovna dělá. Ať už je to plnění pracovních úkolů, péče o dítě, o domácnost nebo koníčky. Jakmile se budete snažit dělat vše a nic pořádně, výsledný efekt bude mizerný. Ano, dá se tak žít, ale přínos pro nikoho zúčastněného nebude valný. Mám vyzkoušeno, že i efektivita práce (a všech ostatních činností) je mnohem vyšší, když si prostě vyhradím čas a věnuju se dané aktivitě naplno. Zabere mi pak i méně času, s výsledkem jsem zpravidla spokojena a následně mám více prostoru pro ostatní činnosti. 

Rosty.cz - kompletní postel

Témata: Rošty do postele, Lamelové rošty, Motorové rošty, postele, Postele s úložným prostorem, Rozkládací postele, matrace, Zdravotní matrace, Matrace 120x200, Matrace 90x200 | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498