Znáte rozdíly mezi finskou saunou a infrasaunou? A která je lepší?

Zadavatel: Janák Karel | 25.7.2022 | Reality, bydlení

Vypadají stejně a přeci jsou tak rozdílné. Domů jsou však vhodné obě – finská sauna i infrasauna. Oba typy vám pomohou vybudovat silný imunitní systém a ochranu proti chřipkám i nachlazení. Liší se ve způsobu prohřívání těla, době saunování a v účincích na organismus.

Finská sauna – relaxace bez spěchu

Zdrojem tepla jsou saunová kamna, v dnešní době většinou elektrická. Ta ohřívají vzduch v kabině na teplotu kolem 80 – 110 °C. Pro zvlhčení vzduchu je možné polévat rozpálené kameny na kamnech vodou, která se promění v páru. V sauně se díky tomu lépe dýchá.

Saunovací cyklus musí obsahovat i prudké ochlazení. To znamená, že k finské sauně vždy musíte naplánovat i nějaké ochlazení. Vhodné je polévací vědro, ochlazovací káď či bazének nebo alespoň sprcha.

Typická finská domácí sauna se před použitím musí dokonale prohřát. To trvá kolem půl hodiny. Samotný pobyt v sauně bývá dlouhý 5 – 10 minut, podle toho, jak dobře snášíte vysoké teploty.

Následuje ochlazení a celý cyklus se 2x opakuje.

Finská sauna je vhodná pro ty, kdo rádi relaxují a dokáží si na sebe udělat čas. Neměli by ji používat lidé s vysokým krevním tlakem a malé děti. Je také náročnější na údržbu i provoz.

Infrasauna – rehabilitace pomocí infrapaprsků

Ohřev těla v infrasauně zajišťují infrapaprsky z infrazářičů. Ty prohřívají přímo vaše tělo a nikoli vzduch v kabině. Zvýšení teploty vzduchu uvnitř infrasauny je tedy jen druhotná záležitost.

Moderní infrazářiče dosahují plný výkon hned po zapnutí. Díky tomu můžete infrasaunu používat kdykoli chcete a bez čekání.

To, jak bude domácí infrasauna kvalitní a jaký bude mít vliv na vaše zdraví, rozhoduje typ infrazářičů. Obyčejné a levné zářiče produkují pouze určitou část infračerveného spektra.

Pouze nejlepší infrazářiče produkují kompletní spektrum infrazáření, tj. IR-A, B, C vlny. Takové záření je nejpodobnější tomu ze slunce a má nejširší účinky na lidský organismus. U nás je najdete pod označením Vitae.

Jak jsme si řekli, infrasaunu můžete používat bez čekání. Vlastní saunování trvá většinou 30 minut a můžete si ho dopřávat třeba každý den, jako krátkodobé a intenzivní prohřátí unaveného těla.

Pobyt v infrasauně je pro lidské tělo šetrnější než ve finské sauně. Infrasauna také zabere méně prostoru, protože se v ní sedí. Bez obav ji mohou používat i lidé s vysokým krevním tlakem nebo děti.

Infrasauny jsou vhodné jako rehabilitace a pomáhají zbavit se bolesti svalů i kloubů. Jsou skvělým pomocníkem pro každého sportovce.

Pořiďte si saunu na míru

Přijeďte si vyzkoušet oba typy saun do našeho showroomu v Praze – Uhříněvsi. Vybírejte z několika typů designu. Rozměr i provedení sauny nebo infrasauny přizpůsobíme vašim možnostem a prostoru, který doma máte.

Stačí vaši vysněnou dřevěnou krásku objednat a za pár týdnů bude hotovo. Vlastní stavba sauny u vás na místě nám pak zabere jedno odpoledne nebo maximálně den.

www.saunasystem.cz

Obrázky:

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Kontaktní osoba: Janák Karel
janak@jakopes.cz
Služby PR, reklamy a linkbuildingu na internetu.