Nejlepší dárek dětem do života? Znalost angličtiny!

Zadavatel: Janák Karel | 25.7.2022 | Kariéra, vzdělávání

Naspořené peníze nebo nemovitost? Rodiče často přemýšlí o nejlepších možnostech, jak své děti zabezpečit do budoucna. Namísto materiálních věcí je vhodnější investovat do jejich vzdělání, konkrétně jazykového. Pro dokonalou znalost cizího jazyka je nutné se věnovat učení asi 10 000 hodin. Čím dříve se s výukou začne, tím dříve budou děti plynně mluvit. Začít lze nadto už v předškolním věku, kdy je mozek již plně schopen pojmout nové poznatky a další informace. Jak na výuku angličtiny u nejmenších dětí?

Podpora bilingvismu

Co mohou rodiče pro své dítě udělat? Mohou na něj mluvit nejen mateřštinou, ale také cizím jazykem během provádění každodenních činností, ať už se jedná o mytí nádobí nebo koupání. Přirozené učení slovíček nebo cizojazyčných obratů v rámci běžného dne je pro nejmenší nejlepším startem, podporovat bilingvismus svých ratolestí mohou navíc i rodiče, kteří pocházejí ze stejného jazykového prostředí, nemusí jít nutně o cizince.

Chůva i kurzy pro nejmenší

Jaké jsou další možnosti, jak děti přivést ke znalosti cizího jazyka nejméně násilnou formou? V zahraničí jsou v oblibě anglicky mluvící chůvy, taková možnost se samozřejmě nabízí i v tuzemsku, přičemž nemusí jít výhradně o cizinku, ale například o studentku hovořící anglicky na vynikající úrovni. Dalším stupínkem jsou kurzy angličtiny pro předškoláky, kde se děti v malých skupinkách učí metodou Wattsenglish. Výhodou je naprostá přirozenost výuky, která probíhá hravou formou a činnosti se střídají tak, aby děti udržely po celou dobu pozornost.

Písničky, videa a čtení knih

Kurzy pro nejmenší v jazykové škole JS FAN zcela naplňují heslo „škola hrou“, protože děti se neučí memorovat slovíčka a gramatiku v sedě na židli, ale během hodiny tancují i zpívají. Právě písničky jsou velmi šikovnou pomůckou při učení cizího jazyka, obdobně jako říkanky nebo básničky. Při výuce se využívá též obrázkových karet. Pro starší děti je vhodné sledování populárních videí v původním znění s automatickými titulky nebo později dokonce bez nich. U školních a náctiletých studentů pomáhá rozšíření slovní zásoby čtení časopisů nebo knih v originále.

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon pressweb.cz_jsfan_01.jpg27.92 KB

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Kontaktní osoba: Janák Karel
janak@jakopes.cz
Služby PR, reklamy a linkbuildingu na internetu.