Plynové spotřebiče si nechte pravidelně kontrolovat

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 24.7.2019 | Cestování, gastronomie

Praha (Pressweb) - Už jste si nechali zkontrolovat plynové spotřebiče ve vaší domácnosti? Určitě na to nezapomeňte. Je to jeden z důležitých kroků, jak zajistit, aby vaše plynová zařízení byla vždy v pořádku a neselhala v kritických obdobích. Myslíte si, že se vám v zimě plynové topidlo nikdy neporouchá? Pokud mu nebude věnovat náležitou péče, může se to stát. A je to velmi nepříjemné, když v mrazech musíte shánět opraváře. Vymrzlý byt není žádná radost. Nechte své spotřebiče každý rok zkontrolovat. Není to zbytečné. Technik vám současně přístroj vyčistí a připraví tak, aby opět spolehlivě fungoval.

Proč kontrola? Jedině tak budou plynové spotřebiče spolehlivé

Plynové spotřebiče by se měly kontrolovat každý rok a jednou za tři roky nechat projít revizí. To je zevrubná prohlídka, při níž se ověří, zda byly provedeny doporučené opravy z minulé revize. Dále se zkontroluje funkce dalších součástí a pečlivě se zjišťuje, zda neuniká plyn. Ne všechny součástky a díly vydrží věčně, i když jste si koupili plynové spotřebiče známé a prověřené značky. Co se obvykle porouchá? U ohřívačů se obvykle vyměňují membrány, termočlánky a čidla, u karem se čistí výměníky, hořáky a trubky, občas je třeba vyměnit těsnění. Technik obvykle promazává pohyblivé součástky u všech zařízení. U topidel se můžete setkat s čistěním vnitřků, hořáků a odtahů spalin.

Zemní plyn ve směsi se vzduchem vybuchuje

Spolehlivou funkci a bezporuchový chod vám zajistí jedině pravidelná údržba plynových spotřebičů. Pokud ve zpravodajství dočtete, že někomu vybuchl plynový kotel a zdemolovat byt či domek, je to proto, že majitel zanedbal řádnou péči o tato zařízení. Zemní plyn je nebezpečný, protože ve směsi se vzduchem je silně třaskavý. Výrobci přidávají do plynu pachové látky, tzv. odoranty, aby se vyšší koncentrace dala poznat i čichem a tak se zabránilo neštěstí. Plyn je proto cítit už i při jednoprocentní koncentraci v okolním vzduchu. Je proto dost času okamžitě ohlásit únik u dodavatele plynu, protože plyn může unikat i z plynového vedení v domě nebo u hlavních uzávěrů.

Témata: plynové spotřebiče, revize plynového spotřebiče, servis plynového zařízení | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300