Jak prodat nemovitost rychle?

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 25.7.2017 | Reality, bydlení

Nemáte-li vyloženě štěstí a po boku schopného realitního makléře, může se prodej vaší nemovitosti protahovat donekonečna. Nakonec nemovitost sice prodáte, ale za nižší obnos, než kdybyste požádali o méně výhodný výkup nemovitosti. Lze prodej nemovitosti vůbec urychlit a jak?

Úplně nejrychlejším způsobem, jak se nemovitosti zbavit a rychle ji prodat, je výkup nemovitosti. Počítejte však s nižší prodejní cenou než při klasickém způsobu prodeje. Obvykle lze získat kolem 70 % z hodnoty nemovitosti. Pokud na peníze z prodeje nemovitosti nespěcháte a jste ochotni si na dobrého kupce počkat pár dní či týdnů, vyzkoušejte naše tipy, jak urychlit klasický prodej nemovitosti.

1. Dobrá příprava je základ

Cílem je přilákat pozornost potenciálních kupců. Prodávanou nemovitost si důkladně a bez emocí prohlédněte a zvažte, co je potřeba udělat. Nákladná rekonstrukce nemá smysl, protože se finančně nevyplatí. Veškeré “zlepšováky” by měly být praktické a finančně co nejméně náročné. Samozřejmě je dobré zvážit potřebné a nutné opravy.

2. Pořádně ukliďte

Žádného kupce nezaujmou fotky bytu plného nepořádku a přebytečných věcí. Proto byt důkladně ukliďte a odstraňte všechny věci navíc. Vyplatí se odvézt některé kusy většího nábytku, díky kterým se prostory rázem opticky zvětší. Nevhodné jsou také osobní předměty a fotografie. Kupující nechodí na kávu, chtějí koupit byt.

3. Homestaging

Nebojte se najmout si designéra, který se specializuje na tzv. homestaging. Za pomoci drobných úprav, jednoduchých detailů a aranží vám pomůže připravit nemovitost k prodeji. Prodávaná nemovitost by měla působit čistě jako hotelový pokoj.

4. Revize

Nemovitost by měla nejen dobře vypadat, ale měla by být v pořádku i po technické stránce. Nechte provést všechny potřebné revize a kupujícímu neváhejte ukázat všechny dokumenty. Celý prodej bude působit důvěryhodnějším dojmem.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
petra.hrbkova@mediaup.cz
+420 703 355 822
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667