Pacienti Schrothových léčebných lázní mají k dispozici nový patent proti lupénce

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 25.5.2017 | Zdraví

Lipová-lázně (Pressweb) - 25. 5. 2017: Nově otevřené Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové a farmaceutická firma Cebadex se dohodly na spolupráci. Díky tomu zde pacienti budou mít k dispozici přípravky obsahující ojedinělou léčebnou směs Betuldiol, což je patentovaný objev Cebadexu.

„Pacientům se snažíme nabízet to nejlepší, co je možné. Naše péče je založená na využití přírodních léčivých klimatických podmínek, unikátních Lipovských bylinných směsí v kombinaci s klasickými a nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami, proto mám ze spolupráce s Cebadexem radost,“ říká Michal Dyntera, prezident Schrothových léčebných lázní.

Cebadex poskytne pacientům k léčbě lupénky přípravek Epiderma zdarma až do hodnoty 5.000,- korun, v případě potřeby většího množství jej dodá pouze za cenu režijních nákladů.

„Vážím si vzájemné spolupráce, díky které mají pacienti k dispozici revoluční léčebnou kompozici, kterou jsme vyvinuli proti lupénce,“ uvádí MUDr. Jiří Skalický, výkonný ředitel firmy Cebadex, která novinku vyvinula a prodává pod značkou Epiderma.

Jde o směs cannabidiolu (CBD) a Betulin extraktu, její výhodou je, že umí inhibiovat jak cyclooxygenázu (COX), tak i lipooxygenázu (LOX) a tím dochází k tlumení všech zánětů, které tyto enzymy způsobují. Cannabidiol je výtažek z konopí, které obsahuje zákonem povolené množství do 0,3 % tetrahydrocannabinolu (THC). Cannabidiol bývá označován jako lék budoucnosti a je součástí mnoha farmaceutických přípravků; betulin je výtažek z břízy. Sloučením vzniklá kompozice je unikátní právě duálním efektem, tedy tím, že „zabírá“ proti oběma enzymům. Výrobky s obsahem nové směsi tak mají větší tišící účinnost, než většina konkurenčních produktů.

::

Cebadex SE je český výrobce speciální dermokosmetiky Epiderma a konopné dermokosmetiky Cebadol, které jsou určené na problematickou pleť trpící akné, ekzémem a lupénkou. Produkty obsahují přírodní látku cannabidiol (CBD) a patentově chráněnou revoluční léčebnou kompozici Betuldiol vyvinutou v Cebadexu. Cebadex zahájil prodej na českém trhu v únoru 2017.

Region: Olomoucký kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024