Test dětských kočárků 2009

Zadavatel: SeoExtra.cz | 13.4.2016 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Kočárek představuje investici, a proto je třeba výběru věnovat pozornost. Vyberte si takový, jehož cena bude optimální, ale který bude zároveň bezpečný a spolehlivý. TEST pro vás testoval 29 výrobků a ví, které kočárky obstály.
 

Co zjistil náš test o dětských kočárcích?

Typy kočárků: Kočárků je více typů. Obecně je rozdělujeme do tří kategorií podle jejich konstrukce a použití. Máme sportovní kočárky pro menší děti, dále tzv. kombinaci umožňující polohu vsedě i klasickou vleže a cestovní systém. Třetí typ se obvykle používá i jako autosedačka. Jaký kočárek si pořídit? Je třeba promyslet jeho využití. Poradíme vám, které konkrétní kočárky jsou nejlepší.

Bezpečnost kočárku: Bezpečnost je samozřejmě nejdůležitější vlastnost. Je posuzována podle evropské normy. Víme, které kočárky raději nepoužívat, pokud chcete zachovat maximální bezpečnost svého malého potomka.

Obecně jsou kočárky stavěné pro děti do tří let. Podle věku dítěte mají svá specifika. Pro děti do půl roku je nutné, aby měli nastavitelnou opěrku zad v úhlu větším než 150 stupňů. Důležité je zaměřit se také na hloubku sedadla, jeho měkkost a zejména na nastavitelný systém bezpečnostních pásů.

Překonávání schodů: Sestupování a výstup schodů s kočárkem, může být dost problematický. Problémem často bývá nevhodně umístěn pedál brzdy. Ten pak při jízdě do schodů zadrhává. Které kočárky ho mají? I na to se zaměřil náš test.

Co ještě říct o kočárku: Pořiďte si takový kočárek, se kterým se vám bude snadno manipulovat při různých činnostech, např. při nastupování do MHD. Zaměřte se také na velikost a přístupnost úložného prostoru. Můžete pak převážet mnoho věcí a nepotřebujete další tašku.

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712