Na co se zaměřit při výběru průmyslového vysavače?

Zadavatel: Janák Karel | 25.4.2016 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Průmyslové vysavače jsou určeny na údržbu ve výrobních závodech, dílnách, místech, kde probíhají stavební úpravy a v prostorách, kde by klasický vysavač neobstál. Některé modely jsou natolik kvalitní, že si poradí i s rozlitou kapalinou nebo olejem. Pokud se v současné době v daném sortimentu čistící techniky rozhlížíte, ale nemůžete se rozhodnout pro vhodný model, jistě vám přijdou vhod následující tipy. Prozradíme vám, na co si dát při výběru průmyslového vysavače pozor.

Průmyslové vysavače nabízí rozličné vlastnosti. Nechcete-li šlápnout vedle, předem si ujasněte specifika vysávaného prostoru (např. dispozice), požadovaný pracovní výkon a v neposlední řadě také plánovaný způsob využití (resp. co budete vysávat). Záleží také na intervalu vysávání, který jde ruku v ruce s náklady na provoz. Zařízení by mělo disponovat odpovídajícím výkonem, aby byl proces vysávání efektivní. Na druhou stranu je zbytečné pořizovat vysavač s výkonem, který reálně nevyužijete. Výkonnější průmyslové vysavače mají výrazně vyšší provozní náklady.

S ohledem na způsob využití lze průmyslové vysavače rozdělit na suché, mokro – suché a vysavače pro odsávání toxického odpadu (chemikálií).

Ve srovnání s vysavačem určeným do domácnosti je průmyslový vysavač výkonnější a přizpůsobený pro určité účely. Díky těmto vlastnostem je údržba prostorů jednodušší, rychlejší a nehrozí, že se vysavač rychle opotřebuje. V souvislosti s odolností jsou žádoucí prvky jako filtr pro ochranu motoru, výstupní filtr pro vysávání do prachových pytlů, a to v odpovídající prachové třídě.

K vyhlášeným výrobcům čistící techniky patří společnost Kärcher, v jejíž nabídce najdete nejen průmyslové vysavače, ale také vysokotlaké a parní čističe, podlahové a zametací stroje, čisticí prostředky a jinou techniku. S výběrem vhodného modelu vám ochotně poradí kvalifikovaný prodejce.

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon 01.jpg30.56 KB
Image icon 02.jpg28.66 KB
Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.