ChipTuning - elektronické zvýšení výkonu automobilu

Zadavatel: Magieprirody.cz | 25.4.2016 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Chcete zvýšit výkon Vašeho motoru. Pokud ano, tak právě pro Vás je určený tento článek. Dnes vám představíme spolehlivou metodu elektronického zvýšení výkonu vašeho motoru, zvanou Chiptuning.

Chiptuning je optimalizace softwaru v řídící jednotce motoru, kterou pro svůj chod používají všechny moderní motory. Úpravou tohoto programu uloženého v této jednotce je možné bezpečně docílit zvýšení výkonu motoru. S tímto zvýšením dochází ve většině případů zároveň ke snížení spotřeby.

Pro koho je chiptuning?

Spektrum zákazníků je velmi rozmanité. V první řadě to jsou mladí kluci, kteří chtějí co nejsilnější auto, ale vzhledem k ceně je pro ně chiptuning Praha tou nejlepší a cenově dostupnou volbou, jak zvýšit výkon svého vozu. Další jsou běžní řidiči, kteří chtějí mít jistotu v krizových situacích jako je například předjíždění. Velmi zastoupenou skupinou zákazníků jsou také všichni ti, kteří chtějí ušetřit za pohonné hmoty. V neposlední řadě jsou to řidiči profesionálové, jezdící s autobusy a kamiony a výkon tahače či autobusu je pro ně nedostačující.

Proč tyto úpravy?

Vzhledem k tomu, že výrobci automobilů vyrábějí motory pro různé trhy, kde se značně liší podmínky pro provoz vozidel a to např. emisní limity, nekvalitní pohonné hmoty, různá délka servisních intervalů a v neposlední řadě v některých zemích i výše pojistného podle výkonu motoru, jsou výrobci nuceni k určitým kompromisům ve výkonech motorů tak, aby uspokojily co nejširší trh bez nutnosti vyrábět jeden motor s mnoha softwarovými verzemi pro každou zemi zvlášť.

Výhody

Mezi hlavní výhody patří pružnější chod motoru, sníží se zpoždění mezi sešlápnutím plynového pedálu a začátkem akcelerace, nástup točivého momentu se projeví již v nižších otáčkách. Díky tomu se zvýší komfort jízdy s menší nutností řazení, ale i zvýší bezpečnost např. při předjíždění a v krizových situacích, kdy je potřebný maximální výkon motoru.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele Magieprirody.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712