Ocelové profily jsou základem stavební výroby

Ocelové profily
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 24.3.2019 | Služby

Praha (Pressweb) - Říká se jim traverzy nebo nosníky, poznáte je podle průřezu ve tvaru písmen I, U, H, L a dalších odvozenin podle délky ramen jednotlivých písmen, ale všechno jsou to ocelové profily.  Tento materiál slouží pro zhotovování nejrůznějších konstrukcí pro stavby, stožáry či jako základní skelet pro různá interní zařízení a také v nábytkářském průmyslu. K ocelovým profilům počítáme také jakly, a to silnostěnné i tenkostěnné, jejichž profily jsou uzavřené. Nejčastěji mají čtvercový nebo obdélníkový průřez. Bez tohoto hutního materiálu si lze jen obtížně představit jakoukoli výstavbu, kde se používá ocel.

Hutní materiál je také betonářská ocel

Hutní materiál je také betonářská ocel, která slouží pro výrobu železobetonu. Z ocelové tyčoviny s charakteristickým žebírkováním se svařují nejrůznější konstrukce, které se potom vyplní betonem. Bez železobetonu by nebyly mrakodrapy ani gigantická vodní díla. Žebírkování na oceli slouží k tomu, aby se beton pevně přichytil k oceli a vytvořil s ní kompaktní materiál. Beton je velmi odolný v tlaku, ale málo v tahu, proto se spojuje s ocelí. Ta je naopak v tahu velmi odolná. Výsledný materiál nemá konkurenci – je odolný v tahu i tlaku a má dlouhou životnost. Jen je nutné zajistit, aby se k oceli nedostala voda a nezkorodovala.

Ocelové profily se vyrábějí válcováním za tepla i za studena

Nejen ocelové profily a betonářská ocel, k hutnímu materiálu patří i trubky, plechy a dráty. Veškeré tyto produkty se vyrábějí v ocelárnách zejména válcováním, ale také tažením, svařováním, protahováním. Na válcovacích stolicích se na ocel vyvíjí velký tlak, často za vysoké teploty a ze surové oceli se postupně vytvá ří výsledný výrobek. Zároveň se díky tlaku mění vnitřní struktura oceli, která je pak pevnější a odolnější. Například trubky vyráběné válcováním za studena mají přesnější rozměry.

 

Témata: ocelové profily, profilová ocel, hutní materiál, jakly, trubky, sítě do betonu, plechy, dráty, jakl | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300