Znáte pravidla pronájmu nebytového prostoru?

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 25.2.2019 | Reality, bydlení

Máte zájem o pronájem nebytového prostoru? Možná to nevíte, ale mezi pronájem bytového a nebytového prostoru existují určité rozdíly. Pakliže máte zájem o pronájem lidově zvané nebytovky, pak byste měli vědět, jaká pravidla se s tímto rozhodnutím pojí. Máte jasno, co pronájem nebytového prostoru obnáší? Nebo v tomto ohledu tak trochu tápete?

Ujasněte si cenu

Co se ceny týče, dobrou zprávou je, že se neliší od pronájmu bytového prostoru. Cenu pronájmu je potřeba ujasnit ve smlouvě, stejně tak i den splatnosti a způsob, kterým se bude nájem měsíčně hradit. V tomto případě je to o vzájemné domluvě obou stran.

Kdo platí opravy?

Může se stát, že nebytový prostor bude potřebovat něco opravit. V tuto chvíli byste měli vědět, na koho spadají náklady s opravami spojené. Povinnost platit opravy spadá na bedra pronajímatele, pokud tomu nebude po vzájemné domluvě ve smlouvě uvedeno jinak.

Pronájem od nájemce

Měli byste vědět, že pokud si od někoho pronajmete nebytový prostor, ať už to bude soukromník, nebo třeba realitní kancelář, můžete celý nebo třeba jen část nebytového prostoru dále pronajmout. Pozor ale, musí se jednat pouze o pronájem na dobu určitou. Nutné také je mít písemný souhlas od majitele nebytového prostoru.

Ukončení pronájmu

Pakliže si sjednáte smlouvu o pronájmu na dobu určitou, končí pronájem nebytového prostoru dnem, kdy končí nájemní smlouva. V případě, kdy si sjednáte pronájem na dobu neurčitou, mohou od smlouvy ustoupit obě strany a to bez udání důvodu, Počítejte s tím, že po odstoupení od smlouvy na dobu neurčitou dále běží tříměsíční výpovědní lhůta. Tu v případě pronájmu nebytového prostoru poskytuje i realitní kancelář, která v Praze patří k nejznámějším – najdete ji na stránkách happyhousenrentals.com, na kterých najdete další informace.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
+420 703 355 822
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667