Working holiday víza na Nový Zéland - podmínky pro ČR

Zadavatel: Creative Digitus | 25.2.2019 | Cestování, gastronomie

Nový Zéland leží v Tichém oceánu 18 000 kilometrů od České republiky. Přesto nebo právě proto přitahuje ročně tisíce Čechů, kteří jej chtějí procestovat. Mnoho z nich jsou mladí lidé, které zároveň láká práce v zahraničí. Ti využívají unikátní možnosti working holidays, tzv. pracovních prázdniny, kdy mohou při cestách zároveň pracovat a tak si pokrýt náklady.

Co se dá na Novém Zélandu zažít?

Nový Zéland proslavily zejména scenérie z filmové trilogie Pána prstenů. Je to země nejen panenské přírody ale i milých obyvatel. Novozélanďané jsou proslulí pohodáři. Navíc se zde můžete seznámit s exotickou maorskou kulturou.

Nový Zéland nabízí mnohá dobrodružství: road-tripy v neustále se měnící krajině, pěší túry i adrenalinové sporty, mezi nimi zejména bungeejumping.

Nezapomeňte si však sjednat pracovní a cestovní pojištění na Nový Zéland. Nejlevnější není vždy nejlepší - pamatujte, že budete tisíce kilometrů od České republiky a pokud svůj pobyt spojujete s prací, zařiďte si variantu pojištění, které vás dostatečně ochrání.

Práce na Novém Zélandu

Nový Zéland nabízí mnoho možností, jak si přivydělat a získat zajímavé zkušenosti. Nejvyhledávanějšími brigádami jsou sezónní práce v sadech nebo na vinicích. Nikde jinde nezažijete sběr kiwi ovoce.

Dobře placenými pracemi bývají práce na farmách. Na Novém Zélandu je více ovcí než lidí, proto se farmářům vždy hodí pár rukou navíc. Jde ale o těžkou manuální práci.

Dalším oblíbeným odvětvím je práce v cestovním ruchu a pohostinství. Věděli jste, že na Novém Zélandu mají překrásná lyžařská střediska, ve kterých se můžete zaměstnat jako vlekaři?

Co jsou to Working Holiday víza?

Working Holiday víza na Nový Zéland jsou speciálním typem víz, které umožňují mladým lidem do 35 let celých 12 měsíců pobývat na Novém Zélandu a zároveň zde pracovat.

Další země, které WHS víza pro občany České republiky udělují, jsou například Austrálie či Kanada.

Jak získat vízum na Nový Zéland?

Pokud chcete Nový Zéland navštívit jen jako turisté, nemusíte vízum vůbec vyřizovat a tři měsíce můžete cestovat bez omezení. Jinak si musíte vyřídit pracovní či studijní vízum, podle toho, čemu se chcete v zemi věnovat.

Pro získání WHS víza na Nový Zéland musíte podat online žádost o vízum na stránkách novozélandského imigračního úřadu. Musíte také splnit všechny podmínky pro žádost. Těmi jsou věk mezi 18 a 35 lety, trestní bezúhonnost, české státní občanství a finance, které pokryjí vaše životní náklady během doby pobytu a zpáteční letenku.

Kdy a jak podat žádost o Working holiday víza na Nový Zéland?

Chcete-li odjet na Working holiday v tomto roce? Termín žádosti je většinou začátek března. Kvóta pro udělení WHS víz je stanovena na 1 200 lidí. Zájem je tak velký, že přihlášení je často o štěstí.

Postup pro podání žádosti a potřebné dokumenty, které musíte mít oskenovaná ve formátu PDF, naleznete na stránkách New Zealand Immigration. Do tří týdnů pak budete vědět, zda jste ve své žádosti uspěli.

Co když working holiday víza na Nový Zéland nedostanu?

Není třeba zoufat. Můžete podat žádosti o Working Holiday víza do jiných zemí a získat pracovní povolení třeba do oblíbené Kanady. Austrálie spustila program Work and Holiday víz pro české občany minulý rok. Obdobný program, který se jmenuje Work and Travel USA je pro mladé Čechy velmi oblíbený.

Pokud vás i přes to láká především Nový Zéland, můžete se tam vypravit jako turisté, případně si vyřídit pracovní vízum. Pro jeho získání ale musíte splnit přísné požadavky, například musíte mít domluvenu práci předem.

V nejhorším si tak budete muset rok počkat. Working holiday vízum na Nový Zéland lze získat jen jednou za život a stojí to za to!

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon whs-viza-na-novy-zeland.jpg175.83 KB
Témata: nový zéland, práce v zahraničí, working holiday, whs víza, práce na novém zélandu, pojištění | Region: Svět

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Creative Digitus

Česká republika