Překvapením olympiády byla akrobatka Cuper, největším šokem norská štafeta (a slovenští hokejisté)

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 25.2.2014 | Sport, volný čas, zábava

Londýn/Praha (Pressweb) - 25. 2. 2014: Nikdo s ní nepočítal, nakonec si odvezla zlato. Běloruská akrobatka Alla Cuper byla nejpřekvapivější vítězkou olympiády, alespoň pro bookmakery sázkové kanceláře Unibet, kde kurz 75,00 na vítězství Cuper byl tím nejvyšším, který během olympijských her vyhodnocovali jako výherní. Na opačné straně pak šokoval neúspěch norské běžecké štafety žen, která do svého závodu šla jako obrovský favorit v kurzu 1,05 a nakonec skončila až pátá, i mimo stupně vítězů (kurz 1,01).

V obou směrech pak bookmakery i sázkaře udivovali slovenští hokejisté, kteří nejdřív nedokázali porazit Slovince v zápase, do kterého šli jako favorité v kurzu 1,08, o den později pak ale dokázali zabrzdit hvězdný tým Ruska, jehož triumf v základní hrací době se očekával v kurzu 1,10.  „Sázkové kurzy jsou v podstatě odrazem pravděpodobnosti dané události, tak jak ji očekávají naši bookmakeři, takže zjednodušeně lze říci, že čím vyšší kurz, tím nepravděpodobnější je událost a větší překvapení,“ vysvětluje marketingový manažer Unibetu Milan Klemš.

Outsideři se prosazovali především na lyžařských svazích, hned za Cuperovou v žebříčku největších překvapení skončil švýcarský vítěz kombinace Sandro Viletta (kurz 41,00) a francouzský vítěz snowboardcrossu Pierre Vaultier (kurz 30,00). Favorité naopak „padali“ především – v kombinézách nizozemské reprezentace – na rychlobruslařském oválu, kde se nečekala prohra Svena Kramera na 10 000 metrů (kurz 1,10) ani Irene Wust na patnáctistovce (1,25), mezi něž se vklínilo japonské zklamání z premiéry ženských skoků na lyžích – Sara Takanaši (1,20).

Největší ,zlaté‘ překvapení Soči 2014 podle sázkové kanceláře Unibet:

1.

Alla Cuper

Bělorusko

akrobatické skoky

75

2.

Sandro Viletta

Švýcarsko

alpské lyžování – kombinace

41

3.

Pierre Vaultier

Francie

snowboardkros

30

4.

Jorgen Graabak

Norsko

severská kombinace

25

5.

Niskanen, Jauhajarvi

Finsko

klasické lyžování – týmový sprint

21

Největší šoky Soči 2014 podle sázkové kanceláře Unibet

1.

Norsko - ženy

 

klasické lyžování – štafeta

1,05

2.

Sven Kramer

Nizozemí

rychlobruslení – 10 000m

1,1

3.

Sara Takanaši

Japonsko

skoky na lyžích

1,1

4.

Irene Wust

Nizozemí

rychlobruslení – 1 500m

1,2

5.

Shaun White

USA

snowboard U-rampa

1,25

Zvláštní kategorie Unibetu – hokejisté Slovenska

15.2

Slovensko – Slovinsko

kurz na vítězství Slovenska 1,08

1:3

16.2

Rusko – Slovensko

 

kurz na vítězství Ruska 1,10

0:0

 

::

Unibet byl založen v roce 1997 a je online herní společností obchodovanou na burze NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu. Unibet je jedním z největších veřejně obchodovaných herních operátorů v Evropě a poskytuje své služby ve 27 jazycích na stránkách www.unibet.com, www.unibet.dk, www.unibet.fr, www.unibet.it, www.unibet.be, www.unibet.com.au, www.maria.com a www.mariacasino.dk. Unibet rovněž nabízí B2B služby sportovního sázení prostřednictvím Kambi Sports Solutions, www.kambi.com.

Unibet má nyní 7,6 milionů zákazníků ve více než 100 zemích. Je členem organizací EGBA, European Gaming and Betting Association, ESSA, the European Sports Security Association a co se týče zodpovědného a spravedlivého hraní je auditován a certifikován společností eCOGRA.

Více informací o Unibet Group plc můžete najít na www.unibetgroupplc.com.

Témata: olympiáda, sázka, Unibet

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024