Výkup podílu pozemku: Řešení pro spoluvlastníky

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 1.5.2019 | Reality, bydlení

Pokud jste spoluvlastníkem orné půdy nebo jiného typu pozemku, jistě víte, jaké výhody a nevýhody Vám to přináší. Jestli jste se rozhodli, že je pro Vás nejlepším řešením prodej, musíte svůj podíl na základě novely nabídnout nejprve spoluvlastníkům daného pozemku. Pokud ho budou chtít koupit, máte vyřešeno, jinak je na řadě nabídnutí podílu třetí osobě. Ne vždy však může být zájem o podíl takový, jaký byste očekávali.

Když nemůžete najít kupce

Pokud nastane situace, že neseženete kupce a nebudete mít čas čekat, až se takový kupec najde, můžete využít služby výkupní společnosti, která Vám nabídne výkup podílu pozemků. Rozdíl mezi zprostředkováním prodeje podílu přes realitní kancelář a právě výkupem podílu pozemků je v tom, že u výkupu nemusíte řešit žádné inzerování pozemku a hledání kupce.

S jakými penězi počítat při výkupu?

Výše výkupní částky se odvíjí od různých věcí. Záleží, zda se jedná o parcelu, ornou půdu, travní porost, zahradu nebo například zastavěnou plochu. Druh pozemku ovlivňuje z velké části onu výkupní částku. Dále samozřejmě záleží na tom, v jakém stavu daný pozemek je, jaká je jeho výměra, ale také jak velký podíl vůbec vlastníte. Tyto všechny skutečnosti, ale i další, ovlivní odhad a stanovení ceny.

Jak výkup uskutečnit?

Pokud proběhne nacenění Vašeho podílu pozemku a Vy s výší ceny budete souhlasit, můžete jásat, protože máte vyhráno a veškerá práce tím pro Vás končí. Zkušení odborníci výkupní společnosti, jejíž web se nachází na adrese www.vykup-pozemky.cz, obstará vše za Vás. Celý proces jednání bude rychlý a maximálně diskrétní. Samozřejmostí je návrh kupní smlouvy, veškeré právní a administrativní zajištění, včetně podání žádosti na katastrálním úřadě. Pokud se vyskytne nějaký problém v podobě exekuce nebo například zástavy, počítat můžete s maximální podporou při jednání s věřiteli a exekutory.

Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
+420 703 355 822
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667