Dezinfekce vody pomocí UV záření

Zadavatel: VHS ČR | 25.12.2014 | Zemědělství, ekologie
Logo portálu vo-da.cz
Autor fotografie:
Logo portálu vo-da.cz

Dezinfekce pomocí UV záření

Praha (Pressweb) - Voda je nezbytná – neobejde se bez ní téměř žádný živý organizmus. Například naše tělo je ze 70 % tvořeno touto směsí vodíku, kyslíku a dalších látek, jako například minerálů a solí. Voda, kterou přijímáme, ovšem nesmí obsahovat nečistoty, jež by pro nás byly škodlivé. Patříte k lidem, jimž není jejich zdraví ukradeno? Pak si tedy přečtěte následující článek, který vám poskytne důležité informace o dezinfekci vody pomocí UV záření, bez užití chemických prostředků!

Co je UV záření a co jej vytváří?

UV záření je tvořeno ultrafialovými paprsky. K jejich emitování se využívá UV reaktor. Tento druh záření lze využít k zamezení šíření mikroorganizmů a k jejich úplnému zničení. Velice výhodné je proto použití UV paprsků k eliminaci živých organizmů v pitné vodě. Reaktory si můžete nechat nainstalovat kamkoliv – do domácnosti, kanceláře nebo do průmyslových provozů. Praktické je využití této metody dezinfekce v případě vody ze studny. Na škodu ale není podrobit dodatečné péči ani vodu z vodovodu – po náhodných rozborech vody bývají lidé mnohdy překvapeni, co k nim vodovodním potrubím putuje.

Jaké jsou výhody UV záření?

Využití dezinfekce pomocí UV záření přináší mnoho výhod. Tou hlavní je pochopitelně zničení mikroorganismů (i těch, které běžně odolají chlorové dezinfekci) a to bez toho, že by došlo ke kontaminaci vody dezinfekčními chemikáliemi, jež se běžně používají. Značný rozdíl oproti chemické dezinfekci pocítíte i při samotném ochutnání čisté vody, neboť bude kvalitnější a lepší. 

Kde mohu UV reaktor zakoupit a jak s ním zacházet?

Pokud si chcete opatřit UV reaktor, lze si jej pořídit ve specializovaných prodejnách. Pro více informací můžete nahlédnout na webové stránky uv-sterilight. Najdete tam veškeré podklady, a také máte příležitost kontaktovat pověřeného pracovníka. Ten vám rád zodpoví veškeré dotazy, na které nenajdete odpovědi na webu. UV-STERILIGHT se kromě prodeje zabývá také poskytováním služeb, a to počínaje poradenstvím a konče samotnou montáží a servisem UV dezinfekce

Na co ještě čekat?

Zaujal vás tento článek? Pak se tedy podívejte na stránku o uv dezinfekci a poraďte se s odborníky. Čím dříve si zajistíte dezinfekci vody pomocí UV záření, tím dříve si budete moci vychutnat opravdovou čistotu bez chemie.

Témata: uv dezinfekce, sterilight, voda | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

VHS ČR

Konšelská 2
180 00 Praha
Kontaktní osoba: Lukáš Bláha
media guru
Obrázek uživatele VHS ČR
Máte problémy s pitnou vodou, kvalitou vody v bazénech nebo s likvidací vody odpadní? Žádné mít nebudete, pokud se obrátíte na naši firmu, která vám poskytne komplexní servis a zařízení pro veškerou péči o vodu. Provedeme základní  i podrobné rozbor vody, doporučíme a... vice ›
Vodohospodářské služby ČR
Konšelská 2
180 00 Praha
Česká republika
recepce@vhs-cr.cz
Tel: +420 211 222 677