Profilová ocel umožňuju stavět lehké, ale přitom pevné a odolné stavby

Profilová ocel
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 24.1.2020 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Když se podíváte kolem sebe, nejrychleji rostou montované stavby. Je to díky ocelovým konstrukcím, jejichž základem je profilová ocel. Pro nízkopodlažní stavby nejsou nutné silné betonové sloupy či zdi, stačí nosníky z přiměřeně silné oceli. Na první pohled vypadají stavby velmi lehce, subtilně, přitom jsou velmi odolné a snesou velké zatížení. Investoři si také pochvalují, že díky novým konstrukčním metodám se těší velké oblibě samonosné konstrukce s velkým rozpětím, kdy nejsou nutné vnitřní opěrné sloupy, přesto je zachována pevnost a odolnost celé stavby, například i při velkém zatížení sněhem v zimě.

Profilová ocel nahradila dříve často používané dřevo, cihly i beton

Profilová ocel má široké využití. Nejen pro montované konstrukce, ale i při výstavbě železobetonových skeletů u výškových nebo vodních staveb. Při návrzích vnitřních staveb, skladových konstrukcí, má profilová ocel nezastupitelné místo. Ocel nahradila dříve často používané dřevo díky tomu, že tolik nepodléhá povětrnostním vlivům a vlhkosti.  S ocelí se dobře a rychle pracuje. Díly se spojují svařováním, nýtováním nebo šroubováním. Ocelové výrobky jsou velmi odolné vůči tahu, proto se přidávají do betonu, aby zlepšily jeho fyzikální vlastnosti.

Profilová ocel se liší průřezem

A co je vlastně profilová ocel? Jsou to ocelové tyče o průřezech ve tvaru velkých písmen I, T, U a L a jejich odvozenin. Slouží zejména jako svislé či vodorovné nosníky. Typ profilu a jeho tloušťka rozhodují o tom, k jakému účelu budou požity a jaké zatížení unesou. Ocelové nosníky například u administrativních budov bývají doplněny už jen sklem a vytvářejí tak atraktivní vzhled moderních kancelářských prostor. Opláštění skladových či výrobních hal je pak plechové s využitím izolačních panelových sendvičů.

 

Témata: profilová ocel, ocelové profily, hutní materiál, kvalitní ocelové profily | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300