Chorvatsko bude i letos nejoblíbenější destinací

Letní měsíce jsou ještě daleko, vždyť teprve zažíváme pořádný příděl sněhu, ale doba, kdy lidé přemýšlí nad dovolenou, už je tady. Zrovna teď jsou totiž k dispozici tzv. first minute pobyty za dobrou cenu.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 23.1.2016 | Cestování, gastronomie

Praha (Pressweb) - Už několik let je pro Čechy nejoblíbenější destinací Chorvatsko a letos tomu nejspíš nebude jinak. Lidé se budou více bát jezdit do Egypta, Itálie nebo Řecka kvůli situaci s uprchlíky. Naproti tomu dovolená v Chorvatsku je stále relativně bezpečná, můžete se tam vydat autem na vlastní pěst a nepřijde to příliš draho. Dovolená na týden pro čtyřčlennou rodinu se dá pořídit kolem dvaceti tisíc.

I v Chorvatsku můžete dostat luxus

Pokud toužíte po moři za co nejmenší peníz, Chorvatsko bude tou nejlepší volbou. Na druhou stranu je však možné v těchto končinách narazit i na luxus. All inclusive pobyt, romantické ostrovy, bílé skály, čisté a teplé moře a hotel s bazénem nejsou výjimkou ani v Chorvatsku.

Dovolená před hlavní sezónou

Nejlepší způsob, jak pořídit dovolenou co nejlevněji, je nepochybně udělat si volno mimo hlavní sezónu. V červnu už je moře dostatečně teplé, když se vydáte do jižnějších lokalit. Češi často navštěvují jižní oblast Makarská riviéra.

Luxusní hotely tam najdete hlavně ve větších městech – Tučepi, Makarska nebo Baška Voda. Počítejte tam však s větší koncentrací lidí. Naproti tomu klid je v menších městečkách, jako je Drašnice. Každopádně přeplněným plážím, na které si musíte donést lehátko brzy ráno, abyste si zabrali své místo, se dá vyhýbat. Buď má hotel vyhrazený vlastní kousek pláže, což ty lepší obvykle mívají, nebo stačí vypátrat klidnou malou pláž za městem. Záleží, kde se nachází váš hotel, a jak moc dobře místo znáte.

Obecně platí, že Češi, kteří do Chorvatska jezdí vlastním autem a pravidelně, navštěvují stále jednu lokalitu nebo dokonce jeden hotel. Jen se vždy v zimě ozvou, že letos zase přijedou, ať jim rezervují pokoj. Letos od svých chorvatských domácích mohou slyšet dokonce o sněhu.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.