Mladí talenti do Švýcarska: St. Gallen Symposium hledá účastníky z ČR

Zadavatel: Hochschule Fresenius | 25.11.2014 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - Hochschule Fresenius Praha spolupracuje s organizátory prestižního evropského setkání zástupců mezinárodního podnikání a student na Univerzitě ve švýcarském St. Gallen. Každoročně se v jejích moderních prostorách setkávají osobnosti byznysu zastoupené majiteli a nejvyšším managementem úspěšných firem ze všech koutů světa, s osobnostmi z oblasti vědy i politiky.

Již 45. ročník sympozia se uskuteční od 7. do 8. května 2015 a přivítá tisícovku hostů. Budou diskutovat o tématu „Proudly Small“. Jde o to, že úspěšné mohou být i státy či firmy, které mají ztíženou pozici oproti těm velkým. Přesto malé země jako Singapur nebo právě Švýcarsko vedou mezinárodní žebříčky v kategoriích jako jsou inovace či HDP na hlavu a jejich start-upy patří k nejvíce inovativním firmám. Na druhé straně jsou ovšem „malí“ závislé na globálních hráčích. Jednat se proto bude o tom, jak spolu „malí“ a „velcí“ mohou spolupracovat. Symposium si klade za cíl rozvíjet debatu mezi „decision makers“ a „Leaders of Today“ - vynikajícími a aktivními studenti, mladými politiky a úspěšnými mladými podnikateli.

Mladé talenty z celého světa vytvářejí kreativní atmosféru, přicházejí provokativními otázkami i novými nápady a inovativními řešeními. V minulých letech se akce zúčastnila řada osobností z ČR, mimo jiné bývalý prezident Václav Klaus, ekonomové jako Tomáš Sedláček nebo zástupci firem a ČNB.

Letos se očekává příjezd prezidenta Německého svazu průmyslu (BDI) Ulricha Grilla, šéfa Nestlé Petera Brabeck-Letmatheho, šéfa OMV Gerharda Roisse, šéfa ABB Ulricha Spiesshofera a stovky dalších významných hostů. Sympozium organizuje skupina studentů Univerzity St. Gallen, kteří na rok přerušují studium. Součástí jejich aktivity jsou návštěvy jednotlivých zemí a oslovování potenciálních řečníků a účastníků.

Víc informace Vám poskytne PR manažerka Hochschule Fresenius, Alexandra Mostýn: alexandra.mostyn@hs-fresenius.cz

Témata: Hochschule Fresenius | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Hochschule Fresenius

Nárožní 2600/9
158 00 Praha
Obrázek uživatele Hochschule Fresenius
Vysoká škola Hochschule Fresenius sídlí v Idsteině u Wiesbadenu v německé spolkové zemi Hesensko. Má mnoho pracovišť po celém Německu a nově také v Praze, kde je nyní možné studovat zajímavé a prakticky zaměřené studijní programy v češtině. Kromě vysoké kvality samotného studia je Hochschule... vice ›
Hochschule Fresenius
Nárožní 2600/9
158 00 Praha
Česká republika