Prodej palet zajišťují jejich výrobci

Prodej palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 24.9.2019 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Chcete si zajistit stálý přísun typizovaných dřevěných europalet pro dopravu zboží? Je to jednoduché, zajímejte se u firem o prodej palet. Například společnost Europal Tůmovka z Kojetic u Prahy dodává nové palety pro celou republiku. Současně i palety vykupuje za rozumné ceny. Pokud jich máte opravu hodně a potřebujete se jich zbavit, protože vám zabírají místo ve dvoře nebo ve skladu, dejte vědět Europalu, do 50 kilometrů vám je odvezou zdarma. Závadné palety se vyřazují. Jsou to ty, které mají zejména prasklá prkna, vykazují znaky hniloby nebo jsou zasaženy plísněmi.

Dřevěná paleta se vyrábí podle mezinárodní normy

Prodej palet souvisí s jejich výrobou, na kterou se firma Europal zaměřuje. Základem je EUR paleta, kterou je možné využít pro cirkulaci zboží po celé Evropě.  Má rozměry 1200 x 800 x 144 milimetrů, skládá se z 11 prken (přířezů, svlaků) a 9 špalíků. Vše je spojeno 78 speciálními hřebíky. Tato dřevěná paleta může být vyrobena ze smrkového i listnatého dřeva s maximální vlhkostí 22 procent. Nesmí jevit známky zasažení dřevokaznými houbami či plísněmi. Většinou je ošetřena speciálními chemickými přípravky, což potvrzuje identifikace IPPC.  Dá se nabrat vysokozdvižným vozíkem ze čtyř stran.

Prodej palet – licenci vydávají železnice a evropská paletové asociace

Standardní dřevěná paleta pro distribuci zboží po Evropě má danou nosnost podle toho, jak je na ní rozloženo zboží. Pokud je zátěž v celistvé formě a doléhá na paletu po celé ploše rovnoměrně, nosnost může být až 2 000 kilogramů. Dřevěné transportní podložky se mohou ukládat se zbožím na sebe, tzv. stohování, v takovém případě musí spodní paleta unést navíc až 4000 kilogramů. Důležité je značení palet, které potvrzuje, že výrobce obdržel pro jejich výrobu licenci. Vydává ji národní železniční společnost sdružená v mezinárodní železniční unii (UIC) – označení EUR, nebo European Pallet Association – označení EPAL.

 

Témata: dřevěné palety, palety, paleta, výrobce palet, výrobce dřevěných palet | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300