Podzimní sezóna v Městské knihovně v Praze

Zadavatel: Městská knihovna v Praze | 23.9.2015 | Kultura, hudba, divadlo

Praha (Pressweb) - Podzimní sezóna v Městské knihovně v Praze bude plná zajímavých akcí. Čekají nás české i zahraniční filmy, provázené setkáním a diskuzí s tvůrci, koncerty mnoha žánrů, přednášky cestovatelské, historické i vědecké a mnoho dalšího.

Koncerty

Během října potěšíme milovníky akustických kytar, swingu či klasické hudby. V rámci festivalu Kytara napříč žánry vystoupí 12. října kytaristé Steve Adelson, Radim Zenkl a Norbi Kovács. Nové podmanivé kusy jak české, tak i americké předvede Ondřej Havelka a jeho Melody Makers ve středu 28. října. Posluchači klasické hudby si mohu přijít poslechnout unikátní seskupení Prague Cello Quartet. Čtveřice mladých umělců, profesionálních violoncellistů, zahraje ve čtvrtek 29. října několik klasických skladeb, soudobých hitů i filmových melodií.

V listopadu se můžeme těšit na již tradiční koncert jazzového kytaristy Rudyho Linky a jeho newyorského tria, který proběhne ve čtvrtek 12. listopadu. Na programu jsou skladby z retrospektivního dvoualba Acoustic & Electric. Pro posluchače folku zahraje se svou kapelou písničkářka Radůza. Zazní jak starší písně, tak i novinky z čerstvě vydaného alba Marathon – příběh běžce. Koncert proběhne ve středu 18. listopadu.

Poslední listopadový koncert odehraje 26. listopadu Hradišťan, jedinečná kapela s netradičním repertoárem, který v počátcích vycházel zejména z folklóru.

Sezónu uzavřeme ve středu 9. prosince předvánočním koncertem legendárních rockových básníků Vladimíra Mišíka a Ivana Hlase.

Filmy

Myslíme i na návštěvníky, kteří upřednostňují film. Na své si přijdou milovníci undergroundu, filmového klubu, amatérských filmů i hollywoodských kasovních trháků. Po prázdninové pauze se opět můžete těšit na oblíbené večery s Viliamem Poltikovičem, projekce v rámci filmového klubu i akční či animované filmy promítané ve 3D.

Přednášky

Odpolední program v sálech opět ovládnou přednášky širokého spektra odborníků. Těšit se můžete na oblíbený cyklus cestovatelských přednášek Kolem světa, povídání o architektonickém vývoji hlavního města v přednáškách Praha industriální éry, či cyklus přednášek Scince to go, přibližující vědu široké veřejnosti. Pro pohodlí našich posluchačů proběhla v létě rekonstrukce malého sálu. Prohlédnout si tento sál v novém, můžete například v sobotu 19. září během akce CONiáš, pro milovníky fantasy, která se letos uskuteční již podeváté.

 

Bojíte se, že vám nějaká zajímavá akce uteče? Sledujte program akcí on-line na www.mlp.cz/akce. Těšíme se na Vás!

 

Podzimní sezóna v Městské knihovně v Praze

září – prosinec 2015

Městská knihovna v Praze

Ústřední knihovna, Mariánské nám. 1, Praha 1

http://www.mlp.cz/akce

Textový soubor:
PřílohaVelikost
Soubor tz_podzimni_sezona_2015.docx40.51 KB
Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon prague_cello_quartet.jpg884.51 KB
Image icon vladimir_misik.jpg363.48 KB
Image icon rudy_linka.jpg679.48 KB
Témata: Městská knihovna v Praze, kuturní akce, koncerty, filmy, přednášky | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Městská knihovna v Praze

Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Kontaktní osoba: Lenka Hanzlíková
Tisková mluvčí
lenka.hanzlikova@mlp.cz
+420 733 160 007
Obrázek uživatele MKP
Městská knihovna v Praze je největší městskou knihovnou v České republice. Své služby poskytuje po celé Praze prostřednictvím více jak 40 poboček a 3 vozidel pojízdné knihovny. Kromě půjčování klasických tištěných knih, hudby, filmů, map, obrazů, not, deskových her a časopisů, zpřístupňuje také e-... vice ›
Městská knihovna v Praze
Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Česká republika
knihovna@mlp.cz
Tel: +420 222 113 555