Hutní materiál, který se uplatní v mnoha oborech, se vyrábí v ocelárnách

Hutní materiál, který se uplatní v mnoha oborech
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 24.8.2022 | Služby

Praha (Pressweb) - Nezbytnou položkou při výběru materiálu na stavby všeho druhu je hutní materiál. Ale neuplatňuje se jen ve stavebnictví, ale také v dalších průmyslových oborech, například ve strojírenství, automobilovém, chemickém a nábytkářském průmyslu, nebo i v zemědělství. Zahrnuje betonářskou ocel včetně kari sítí, ocelové profily, trubky a plechy. Všechny tyto produkty se vyrábějí v ocelárnách, například válcováním, tažením, protahováním, kováním a svařováním. Procesy probíhají za tepla při teplotě, kdy se ocel snadno tvaruje, nebo za studena, což je sice dražší technologie, ale zase přesnější. 

Hutním materiálem je betonářská ocel i jakly

Betonářská ocel se využívá u všech betonových staveb. S betonem tvoří železobeton, který má vynikající fyzikálních vlastnosti. Tento hutní materiál se prodává jako tyčovina o různém průměru, která je na povrchu opatřena výstupky, tzv. žebrováním, jež umožňuje, aby se beton spojil pevněji s ocelí. Dalším výrobkem jsou kari sítě, které se vyrábějí z ocelových drátů a svařují se do sítí. Využívají se při betonování velkých vodorovných ploch. Ocelové profily jsou také hutní materiál. Uplatní se při výrobě venkovních i vnitřních konstrukcí. Dělí se na otevřené s průřezem podle velkých písmen I, H, U a T, a uzavřené, které se nazývají jakly nebo jekly.

Trubky se dělí na bezešvé a svařované

Mezi hutní materiál se počítají také trubky. Slouží k vedení plynů a kapalin a dělí se na bezešvé a svařované. Bezešvé výrobky se uplatní při vedení plynů a tekutin pod tlakem a jsou součástí hydraulických či pneumatických zařízení. Trubky velkých průměrů najdete v provozech zpracovávající ropu a plyn, trubky malých průměrů jsou součástí různých zařízení a přístrojů. Svařované trubky jsou určeny pro různé konstrukce, například lešení. Využívají se hodně v zemědělství pro stavbu různých přístřešků a ramp. Dalším hutním materiálem jsou plechy, které jsou základem karosářské výroby a v současné době jsou častým stavebním prvkem při opláštění a zastřešení budov.

 

Témata: hutní materiál, jakly, jakl, tyče, I profil, plechy, kari sítě | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300