Firmy už nehledají obchodníky, ale IT specialisty a dělníky

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 24.8.2016 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 24. 8. 2016: Poptávka po obchodnících za posledních pět let klesla více než o polovinu. Nejžádanější profesí dneška je IT specialista. Vyplývá to z obchodních údajů personální agentury PŘEDVÝBĚR.CZ.

„Před pěti lety každá druhá hledaná pozice byla obchodní. Poptávka po obchodnících za tu dobu klesla o sedmadvacet procentních bodů,“ říká obchodní ředitel agentury František Boudný. „Důvodem poklesu je jednak větší efektivita firem, kdy s ohledem na náklady se prodeji věnuje méně lidí, i když finančně lépe ohodnocených, a také nástup nových technologií,“ vysvětluje.

S tím souvisí i růst zájmu o „ajťáky“, lidé se specializací na informační technologie patří dneska mezi nejčastěji hledané pozice.

„Vzhledem k tomu, že se ekonomice daří a do Česka přichází i řada nových výrobních firem, významně také roste zájem o výrobní a dělnické profese,“ dodává šéf agentury František Boudný.
Jaký bude trend v příštím roce? „Určitě bude pokračovat přetlak poptávky po IT specialistech a předpokládám i mírný nárůst u manuálních profesí,“ očekává šéf firmy.

::

PŘEDVÝBĚR.CZ je česká personální agentura, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 100 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 32 zaměstnanců.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024