Jak nevyhořet

5 zlatých rad, jak v práci brzy nevyhořet
Zadavatel: GIT.cz | 24.7.2015 | Média, marketing
Tukutuku magazín
Autor fotografie:
Tukutuku - online magazín

Praha (Pressweb) - Velké nadšení se rozsypalo pod tíhou očekávání a nepřiměřených nároků. Dostali jste se na vysněné místo, pracovali jste s obrovským nadšením pro věc a měli radost z výsledků a pochval nadřízeného. Z toho, že se vaše kariéra konečně naplno rozjíždí. A teď? Chybí energie i inspirace.

Tak možná někdy vypadá syndrom vyhoření. Pokud se do pracovních úkolů vrháte s nerealistickým očekáváním, pracovní doba vám nikdy nekončí, jste pod neustálým tlakem a chcete být perfektní za každou cenu, brzy skončíte v pekle. Vážně.

Jak se tedy nedostat kvůli práci na psychické dno?

Dokonalost je vyčerpávající, zbavte se jí

Je pro vás hnacím motorem mít v práci všechno pod kontrolou a navíc dělat věci nad rámec, dokonale podle zadání a plnit deadliny? Pak jste příliš zodpovědní. A čeho je moc, toho je příliš.

Když nejde o život, jde o…

Říká se tomu pozitivní přístup. A ten je třeba si postupně vybudovat, mít jej za životní styl. Pracovali jste na nějakém projektu a výsledek za moc nestojí. Šéf se netváří moc povzbudivě a vy jdete se sklopenou hlavou domů brečet partnerovi na rameno. Neberete se příliš vážně? I když máte práci v žebříčku hodnot na vysokých příčkách, neřešte prkotiny.

Umění nirvány aneb odpočívejte, když je na to čas

Často slýchávám od svých známých, že nenávidí neděle. Většina lidí v tu dobu totiž myslí na pracovní pondělí místo toho, aby si užívali poslední den volna. Umění odpočinku, to je totiž věda, dámy a pánové! Takže si užívejte, poslouchejte hudbu, čtěte. Třeba náš lifestylový online magazín Tukutuku.

Práce = seberealizace

Možná to zní jako omleté klišé, ale v práci i živostě se musíte posouvat dál. Nezakrnět. Osobní rozvoj je magická mantra, která vede ke spokojenému životu. Každý dojdeme do bodu, kdy už všechno v práci dokonale známe, máloco nás překvapí a všechno umíme. To je ale právě ten pravý čas překročit svoji zónu komfortu, i když nás naše lenivé já nabádá k opaku. Syndrom vyhoření vyvěrá většinou právě z toho, že získáte dojem, že už se není kam vrtnout. Ale vždy existuje manévrovací prostor, kde to ještě má smysl. Potřebujeme smysluplnost, abychom žili.

 

Témata: životní styl, osobní rozvoj, lifestyle blog, internetový magazín, internetový časopis, online časopis, online magazín, e-zin, web-zin, tukutuku | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498