Výroba dřevěné standardní palety podléhá vždy normě

Výroba dřevěné standardní palety
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 24.6.2022 | Služby

Praha (Pressweb) - Přestože před 50 lety existoval jen jediný druh palet, tzv. europaleta, jejichž výrobu schvaloval národní dopravce sdružený v Mezinárodní železniční unii, dnešní nabídka palet je podstatně širší. K standardizovaným paletám EUR a EPAL, které jsou výměnné a používají se na celém světě, přibyly další palety o různých rozměrech a také atypické transportní podložky. Používají se jako vratné i nevratné, buď v jedné zemi, nebo v celé Evropě. Výroba dřevěné standardní palety však vždy podléhá normě přijaté v příslušné zemi a většinou vychází ze standardů tzv. europalet.

Výroba dřevěné standardní palety musí splňovat i požadavky na kvalitu dřeva

Výroba dřevěné standardní palety podle českých norem musí splňovat následující kritéria. Povoleno je deset rozměrů, z nichž nejrozšířenější je 1200 x 800 x 144 mm. Paleta je vždy dvoupodlahová a čtyřcestná, to znamená, že vidle vysokozdvižného vozíku mohou nabírat paletu ze všech čtyř stran. Nosnost palety je podle rozměrů 250 až 2 500 kilogramů. Ukládat na sebe se mohou palety jen ve čtyřech vrstvách a celková hmotnost zboží včetně palet je limitována nosností spodní podložky. Výroba dřevěné standardní palety zahrnuje i výběr a kvalitu dřeva. Může být smrkové i listnaté, nesmí však vykazovat známky hniloby či plísní. Dřevo nesmí být při výrobě zmrzlé.  

Kvalita palety se zkouší pádem z jednoho metru

Výroba dřevěné standardní palety musí splňovat normu i při opracování prken. Všechny přířezy (prkna na ložné i opěrné podlaze), svlaky (prkna spojující přířezy a špalíky) a špalíky musí být z jednoho kusu. Vnější plochy nesmí být hoblované, obliny na hranách nejsou přípustné na žádné vnější straně palety. Čas od času se palety u výrobce kontrolují. Sleduje se dodržení rozměrů, hmotnost, kvalita materiálu i značení palet. Paleta může být podrobena zkoušce na odolnost. Pustí se z výšky jednoho metru na roh a poté se měří posun přířezů, špalíků a svlaků.

Témata: Výroba dřevěná paleta, dřevěná paleta, výroba palet, standardní dřevěná paleta | Region: Středočeský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300