Pět důvodů proč studovat MBA

Zadavatel: SUITU websites SE | 24.6.2014 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - O manažerských programech se v poslední době diskutuje stále častěji. Lidé se ptají, zda je studium MBA pouze aktuálním trendem nebo má jeho studium význam, jestli je studium finančně nákladné, náročné či jaké jsou požadavky na přijetí?

Otázek od potencionálních studentů MBA přibývá, a proto jsme se rozhodli sestavit krátký seznam výhod, proč stojí studium manažerského programu MBA (Master of Business Administration) za to. Možná vám seznam pěti top výhod MBA usnadní rozhodování.

První výhoda: vyšší plat

Podle statistik v zahraničí i v České republice je průměrný plat absolventa MBA podstatně vyšší než u zaměstnance bez manažerského vzdělání. Například průměrný plat absolventa MBA v zahraničí, který působí ve vládních a neziskových institucích, se pohybuje od 70 tisíc $. Zaměstnanci s titulem MBA působící v poradenství, finanční sféře nebo zdravotnictví mají plat od 120 tisíc $, což je téměř dvakrát tolik, než může očekávat zaměstnanec s „klasickým“ vysokoškolským vzděláním. Pokud váháte, zda máte začít studovat program MBA z finančních důvodů, věřte, že tato investice se vám stoprocentně vrátí.

Druhá výhoda: lepší pracovní příležitost

Absolventi MBA mají mnohem vyšší kvalifikaci a tím i mnohem větší šanci získat a udržet si práci svých snů. Mohou se ucházet o vedoucí pozice na vysoké úrovni a být úspěšní. Odhaduje se, že až 70 % absolventů programu MBA na celém světě jsou vysoce postavení manažeři či ředitelé ve velkých prosperujících společnostech. Samozřejmostí u těchto pozic je vyšší finanční ohodnocení, díky čemuž se druhá výhoda kryje s první. Jestliže je pro vás kariéra na prvním místě, chcete pracovat ve vedoucích funkcích a mít vysoký plat, studium MBA vám k dosažení těchto cílů zaručeně pomůže.

Třetí výhoda: získání významných kontaktů

Jako student MBA se setkáte s řadou zajímavých a vysoce postavených lidí. Během studia s nimi budete komunikovat, seznámíte se a budete mít možnost navázat s nimi hlubší vztah, čehož můžete v budoucnu pozitivně využít. Získáte šanci převzít od svých zkušenějších kolegů jejich know-how, zkušenosti či se poučit z jejich vlastních chyb. Získáte přístup k rozsáhlé síti profesionálů, kteří působí na klíčových pozicích v nejrůznějších oborech.

Čtvrtá výhoda: nové dovednosti a výzvy

Studium MBA vás donutí, abyste se zbavili svých starých návyků, které již správně nebo vůbec nefungují. Donutí vás, abyste si položili nové otázky a hledali na ně odpovědi, vyzkoušeli jste si aplikaci nových metod řízení, postupů a přístupů. Získáte nové dovednosti a budete stále připraveni na nové výzvy, které vás budou posouvat kupředu.

Pátá výhoda: holistický přístup v podnikatelském světě

Poslední, ale nikoliv méně významnou výhodou studia MBA je získání dokonalého přehledu o obchodním světě a jeho hluboké porozumění.. Abyste byli v řízení firmy či ve vedoucí funkci úspěšní, je důležité, abyste tento přehled měli nejen vůči vám, ale i vašim  zaměstnancům.

Kladete si i po přečtení pěti výhod studia MBA otázku, jestli je pro vás tento manažerský program vhodný? Pokud máte rádi výzvy, chcete pracovat na vedoucí pozici, nebojíte se velké zodpovědnosti, a chcete se neustále vzdělávat, pak jste rozhodně vhodným kandidátem pro získání titulu MBA.

Témata: program MBA

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SUITU websites SE

Vinohradská 2165/48
120 00 Praha 2
Kontaktní osoba: Zákaznická podpora
Zákaznická podpora
podpora@suitu.cz
+420 273 134 757
Obrázek uživatele Suitu-News
Specialista na tvorbu webových stránek. 
SUITU websites SE
Vinohradská 2165/48
120 00 Praha 2
Česká republika
obchod@suitu.cz
Tel: +420 273 134 757