5 rad, jak poznat kvalitní servis počítačů

Zadavatel: Janák Karel | 24.4.2014 | Telekomunikace, IT
Servis notebooku

Praha (Pressweb) - Počítače jsou výkonné stroje, ovšem ani oni nejsou nesmrtelné. O počítač by se měl každý pravidelně starat. Minimálně jednou za měsíc je nutné provést odstranění prachu, cca jednou za půl roku by měla být provedena defragmentace disku, nutné je stahování potřebných aktualizací i používání účinné ochrany v podobě antivirového programu. Všechny tyto faktory a samozřejmě také i řada vnějších vlivů mají na výkon a celkový stav počítače vliv. Jestliže se objeví porucha, pravděpodobně zamíříte do servisu. Najít ten kvalitní, není jednoduché. Pokud se ale budete držet našich rad, vyberete správně.

1. cena by neměla hrát hlavní roli

Kvalitní servis rozhodně nepoznáte podle ceny. Jestliže se budete hnát za nejnižší cenou, můžete vy a hlavně tedy váš počítač tvrdě narazit.

2. ochota jednat

Při výběru servisu se věnujte komunikaci s ním. Kvalitní servis notebooků ihned poskytne veškeré informace a seznámí vás s postupem práce.

3. cenu musíte znát předem

Známkou serióznosti je, že vám servis sdělí cenu opravy předem. Nejdříve by měl servis provést diagnostiku počítače, při které zjistí rozsah poškození. Na základně diagnostiky vám sdělí cenu a také čas, za kterou je servis schopen poruchu odstranit. Pokud se během oprav objeví další poruchy, servis vás o nich musí informovat.

4. pozor na náhradní díly

Můžete se setkat s tím, že bude potřeba vyměnit komponenty ve vašem počítači. V tomto případě se vás servis musí dotázat, zda chcete použít díly originální, neznačkové či repasované. Jejich ceny se markantně liší. Na toto si dejte velký pozor, protože některé servisy to na vás mohou zkusit a vydávat díly za originální a přitom tomu tak není.

5. reference

Při výběru kvalitního servisu vám mohou pomoci reference. Ještě než do servisu zamíříte, ověřte si ho. V rozhodování mohou pomoci diskusní fóra.

Jistota existuje

Mezi nejspolehlivější servisy počítačů v České republice patří společnost ABAX servisní centrum s.r.o., která služby poskytuje již 18 let. Na svém kontě má již 45.000 spokojených zákazníků. Servis poskytuje jednotlivcům i malým a velkým společnostem. Zajišťuje specializovaný HP servis, Asus servis, Acer servis i servis dalších značek počítačů a notebooků. Specializuje se také na opravy iPhonů, smartphonů, tiskáren, kamer a dalších zařízení. ABAX servisní centrum s.r.o. provede v průměru 800 zakázek měsíčně, tj. cca 10.000 zakázek a oprav za rok.

Témata: servis počítačů | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.