Divadlo Kámen: Mamut mamut (premiéra)

divadlo hledající za slovy
Zadavatel: Divadlo Kámen | 24.3.2014 | Kultura, hudba, divadlo
Divadlo Kámen: Mamut mamut
Autor fotografie:
Divadlo Kámen

Divadlo Kámen: Mamut mamut (premiéra)

Praha (Pressweb) - Divadlo Kámen uvede ve čtvrtek 27. března 2014 premiéru své nové hry MAMUT MAMUT. Podtitul hry napovídá, že jde o lehce disharmonické business drama o určité řešitelnosti dezorientace, další poznámka zní „hold tvůrčí dezorientaci, odvaze k vytváření struktur a wikipedii“. Hraje se opět podle scénáře a v režii Petra Macháčka.

Scénář ke 25. hře Divadla Kámen tentokrát vznikl na námět hudebního skladatele a violoncellisty Martina Marka, který společně s klavíristou a klarinetistou Janem Ptákem složil k představení hudbu pro klarinet, klavír, flétnu a mamutofon. Kromě stálých herců Divadla Kámen se ve hře jako host objeví také performer a recitátor Vladimir Benderski.

Tuto hru určitě nelze označit za minimalistickou, protože má poměrně bohatou výpravu a kombinuje se v ní několik různých hereckých stylů. Kromě flipchartu s pracovní historií se v ní také objevuje poměrně velké množství rekvizit. Petr Macháček k tomu poznamenává: „Kromě jiného se v této inscenaci snažím zkoumat dnešní přístup k práci, která bývá zmatená a stresující, ale podle mého názoru občas i plodná. Doufám, že tato hra, byť se do určité míry může zdát zmatenou a stresující, bude také do určité míry plodná.“

Více o nové hře na stránkách nebo blogu Divadla Kámen.

Fotografie ve vysokém rozlišení: foto1, foto2, foto3.

 

O Divadle Kámen

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo pro hledající diváky. Zaměřuje se na nové, opomíjené a neobvyklé formy činohry. Pracuje s fyzickým vnímáním činohry, hudebností činohry, souhrou sil a energií, minimalistickými postupy, souběhem motivů ve více rovinách, improvizací jazzového typu, osobním herectvím. Rozvíjí kombinace činohry se soudobou hudbou.

V roce 2013 vydalo Divadlo Kámen knihu mapující svou vlastní existenci v letech 1998-2012 a v rámci festivalu „...příští vlna/next wave...“ bylo uděleno ocenění "osobnost roku" Petru Macháčkovi - zakladateli a režisérovi divadla.

Stálá scéna Divadla Kámen je v Praze-Karlíně na adrese Nekvasilova 625/2.


Další informace:

Helena Macháčková

telefon: 606 167 399, e-mail: helena.hedvika@divadlokamen.cz

 

Témata: Divadlo Kámen

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875