Kdy roste zlato

Snad neexistuje větší synonymum pro bohatství než zlato.
Zadavatel: GIT.cz | 24.2.2016 | Finance, ekonomika
Zlato.cz - Jistota ve vlastních rukou

Praha (Pressweb) - V opačném případě by totiž nebylo důvodu pro to, aby například nejluxusnější hotely v bohatých Arabských Emirátech disponovaly zlatými klikami i u toalet či koupelen. Zlaté poklady jsou snem mnoha pohádkových postav, svůj vlastní mívají králové, draci i strýček Skrblík. Jen přetěžko byste v lidské společnosti hledali populárnější kov - a to napříč historií i v současnosti. Lidé kvůli němu šíleli, loupili, zabíjeli a byli schopní udělat prakticky cokoliv už odjakživa, touží po něm milenky i sportovci. A v neposlední řadě také lidé, kteří v něm vidí příležitost, jak uchovat svůj majetek i do budoucnosti.

Zlato se totiž ukazuje býti znamenitým uchovatelem hodnoty, odborníci i odborná veřejnost tedy považují za příhodné do něj investovat alespoň deset procent ze svého majetku. Proč? Důvod je nasnadě - zatímco světové ekonomiky jsou stabilní zhruba jako ptačí pírko v proudu větru, nejdůležitější měny vrávorají jako staré plachetnice a média už opět hrozí strašákem jménem ekonomická krize - zlato je poměrně stabilní hodnotou.

A přitom spekulace na růst této hodnoty nutně nemusí být disciplínou pouze pro zkušené odborníky či snad rovnou superhrdinským analytickým výkonem - v posledních dekádách se ukazuje, že hodnota zlata roste nejrychleji v době, kdy klesá optimismus při pohledu na světovou ekonomiku - tedy právě v dobách, kdy média straší ekonomickou krizí. A jak se zdá, jedno takové se zase hodně rychle blíží.

Zlato se však zatím drží na nízké hladině. Vypadá to tak na ideální čas na investice do zlata nebo spoření ve zlatě. Obě možnosti nabízí v tuzemsku mnoho dovozců - tak jako v ostatních oblastech obchodu je však potřeba dát pozor před podvodníky a nejlépe zhodnotit peníze u profesionálů. Na praktiky ne zcela korektních dovozců zlatých cihel upozorňuje i například web Zlato.cz.

Témata: zlato, investiční zlato, investice do zlata, investování do zlata, nejlepší investice, nejlepší spoření, jak investovat, jak spořit, spoření ve zlatě, spoření do zlata | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498