Show Jana Krause - 26. 10. 2016

Jiří Brady a ministr kultury České republiky Daniel Herman, zpěvačka Anna K a herec Roman Štabrňák se představí v Show Jana Krause.
Zadavatel: FTV Prima, spol. s r.o. | 24.10.2016 | Média, marketing

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 26. října ve 21.35 na Primě.

Praha (Pressweb) - Jiří Brady a ministr kultury České republiky Daniel Herman – případ Brady hýbe už několik dní Českem. Dva hlavní aktéři, Jiří Brady a Daniel Herman, jsou nyní exkluzivními hosty Show Jana Krause. Kauza Brady se začala odehrávat v září, kdy Miloš Zeman opakovaně vyzval lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana, aby se nesetkal s tibetským dalajlámou. Prezident Hermana upozornil, že pokud se sejde s tibetským duchovním, jeho strýc Jiří Brady nedostane státní vyznamenání, Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Bradymu z Hradu ještě 14. října volali, že řád dostane. Poté, co se Herman sešel s dalajlámou, ovšem Bradymu oznámili, že se vyznamenání ruší. Jiří Brady žije v Torontu. Do Kanady emigroval v roce 1949. Přežil deportaci do Terezína, Osvětimi i pracovní tábor. Na sklonku války uprchl z pochodu smrti. Podílel se na knihách o holocaustu. Ve světě je známý a oceňovaný. Český Senát ho navrhl na státní vyznamenání už v červnu 2013. V srpnu téhož roku ho nominovala i Poslanecká sněmovna ČR, a to na udělení Řádu Tomáše Garrigua Masaryka. Návrh, kterému prezident Zeman nevyhověl, zákonodárci neúspěšně opakovali i v roce 2014 a Bradyho navrhli i letos. Brady říká, že nemůže být nic příjemnějšího než uznání za to, co v životě dělal. Má řadu ocenění z různých zemí světa, nicméně ze strany své rodné země by jej prý považoval za nejdůležitější. Po příletu do Prahy nyní zopakoval svou myšlenku, že kdykoli se děje něco špatného a lidi mlčí a myslí si, že se jich to netýká, tak vždy z toho vznikne ještě mnohem větší zlo, což se v minulosti stalo opakovaně. „To mi nejvíc vadilo za druhé světové války, že když jsme šli do Terezína, Osvětimi a tak dále, lidé se odvraceli. Myslel jsem, že dnes už je jiný svět,“ dodává Brady. Také připustil, že se v pátek možná zúčastní setkání na Staroměstském náměstí, které chtějí uspořádat na oslavu 28. října někteří politici kvůli chování Pražského hradu.

Anna K – jedna ze stálic české hudební scény a pětinásobná držitelka ceny Anděl vydává v listopadu v pořadí již osmé album, které připravovala v tradičním autorském tandemu s Tomášem Varteckým. Začátkem léta představila svým fanouškům už malou ochutnávku z nové desky, a to v podobě singlu „Vždycky se budeme znát“, který se okamžitě zařadil do prázdninových playlistů. Zpěvačku teď její příznivci pravidelně sledují v televizní taneční show. Na účast v soutěži se s tanečním partnerem připravovali už od léta. Špindlerovská rodačka se netají tím, že do tanečních nikdy nechodila a sama sebe označuje v tanci za naprostou amatérku, ale celebritami nabitou soutěž vnímá jako velkou výzvu. V soutěži prý zažívá mnoho poprvé. Nejenže prý v životě netančila před lidmi, ale navíc si poprvé v dospělosti oblékla šaty.

Roman Štabrňák – divadelní, televizní, filmový herec a kouzelník. V současné době ho diváci mohou vidět v divadle Studio DVA, např. ve hrách Čtyři sestry nebo Poprask na laguně, v A-Studiu Rubín, v pražské divadelní společnosti On Stage a v Divadle A. Dvořáka v Příbrami ve hře Velký Gatsby. Pravidelně se objevuje v televizních seriálech a filmech, a to často v komediálně laděných rolích. V roce 2015 mu byla na festivalu Novoměstský hrnec smíchu udělena cena herecké asociace za osobitý komediální přístup k řadě televizních rolí. Roky se již také zajímá o kouzelnictví, základy magie se učil od starých kouzelníků, z knížek i z videokazet. S kolegou, hercem Michalem Isteníkem, vytvořili před lety kouzelnické duo. „Největší úspěch jsme vždy měli s iluzí, která se jmenuje metamorfóza a spočívá v tom, že si bleskově vyměníme místa, aniž by divák postřehl, jak se to dělá. Dokázali jsme to ve dvou vteřinách, v České republice jsme byli nejrychlejší,“ vypráví Roman.

Témata: Show Jana Krause | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

FTV Prima, spol. s r.o.

Na Žertvách 24
180 00 Praha 8 - Libeň
Kontaktní osoba: Jiří Haramul
Vedoucí komunikace a PR
jiri.haramul@iprima.cz
Obrázek uživatele FTV Prima
Společnost FTV Prima, spol. s r.o., provozuje celoplošné televizní vysílání programů Prima, Prima COOL, Prima love a Prima ZOOM.Prima digitálně šířeným plnoformátovým programem určeným pro všechny diváky, kteří se chtějí dobře pobavit a u televize si užít tu nejlepší zábavu pro celou rodinu.... vice ›
FTV Prima, spol. s r.o.
Na Žertvách 24
180 00 Praha 8 - Libeň
Česká republika
pr@iprima.cz
Tel: +420 266 700 111