Podnikejte bez zbytečných starostí

Zadavatel: PSHK s.r.o. | 24.10.2016 | Politika, společnost

Hradec Králové (Pressweb) - Podnikáte a zajímají vás novinky a aktuality z oboru? Navštivte webové stránky osvc-podnikatel.cz, které jsou plné zajímavých informací. Naleznete zde rady a tipy, které využijete v začátcích podnikání i v jeho průběhu. Samostatné podnikání není jednoduché a tyto webové stránky vám mohou být dobrým rádcem po celou dobu vaší činnosti.

Jak začít podnikat

První kroky každého podnikatele by měly vést na živnostenský úřad, kde si vyřídí potřebné oprávnění k podnikatelské činnosti a prostřednictvím jednotného registračního formuláře svou činnost ohlásí též na správě sociálního zabezpečení, u zdravotní pojišťovny a u finančního úřadu. Dříve bylo nutné tyto instituce informovat osobně. Dnes ale za vás vše nezbytné zařídí živnostenský úřad.

Každý podnikatel musí odvádět zálohy na sociální a zdravotní pojištění, které jsou jednou ročně vyúčtovány. Pokud máte podnikání jako vedlejší činnost, budou tyto zálohy minimální. Nemusíte se obávat ani vysokých daní. Ty jsou pro většinu podnikatelů spíše nízké a platí se jednou ročně (zálohy hradíte až tehdy, když je vaše daň vyšší než 30 000 Kč).

Vydělávejte si peníze jako OSVČ

Podnikání vám nabídne určitou volnost. Sami si nastavíte pracovní dobu a dovolenou, byť nehrazenou, si budete moci vzít téměř kdykoliv. Podnikání má však i svá úskalí - například když onemocníte, tak vaše nemocenská bude nulová, případně minimální. Mnoho podnikatelů musí také zaměstnávat účetní, jelikož si svou evidenci nedokážou vést sami a využití výdajových paušálů pro ně není výhodné. O všem důležitém z oboru informují webové stránky osvc-podnikatel.cz, které vám určitě doporučujeme navštívit, jelikož zodpoví otázky, co si podnikatelé často pokládají.

 

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

PSHK s.r.o.

Pavla Hanuše 300/1
500 02 Hradec Králové
Kontaktní osoba: Zdeněk Hrubý
Jednatel
hruby@pshk.cz
+420 776 525 452
Obrázek uživatele PSHK
Provádíme SEO pro vyhledávače, nabízíme služby v oblasti internetového marketingu, vedení PPC kampaní. Tvoříme webové stránky a e-shopy.
PSHK s.r.o.
Pavla Hanuše 300/1
500 02 Hradec Králové
Česká republika
info@pshk.cz
Tel: +420 491 110 854