Bezpečný chytrý telefon společnosti Tutus, Farist Mobile, schválen španělským úřadem pro bezpečnost

Zadavatel: Marketwired, LP. | 24.10.2014 | Telekomunikace, IT

STOCKHOLM, SWEDEN--(Marketwired / Pressweb - Oct 22, 2014) - Poznámka redaktora: S touto tiskovou zprávou souvisí jedna fotografie.

Španělský národní úřad pro komunikaci a bezpečnost informací, Centro Criptologico Nacional (CCN), schválil chytrý telefon společnosti Tutus, který se nazývá Farist Mobile, jako řešení pro ochranu informací na úrovni zabezpečení s OMEZENÝM přístupem.

Řešení Farist Mobile je bezpečný chytrý telefon s operačním systémem Android, který zahrnuje výkonné šifrování a chrání před sledováním, odposloucháváním a narušováním soukromí. Telefon je vybaven velkým počtem inovativních funkcí zabezpečení, čímž umožňuje organizacím a společnostem využívat veškeré možnosti a funkce chytrého telefonu a současně poskytuje vysokou úroveň zabezpečení bez rizika úniku informací.

Schválení řešení Farist Mobile vytváří pro společnost Tutus nové obchodní příležitosti, a to v domácím i mezinárodním měřítku. Produkt je ideální pro organizace a společnosti, které potřebují vysokou úroveň zabezpečení komunikace a prověřená a schválená řešení.

Řešení Farist Mobile je prvním otevřeným a transparentním chytrým telefonem založeným na operačním systému Android, který byl schválen pro použití na úrovni zabezpečení s OMEZENÝM přístupem.

„Po provedení rozsáhlého hodnocení se úřad CCN rozhodl schválit řešení Farist Mobile jako řešení ochrany státních informací na úrovni zabezpečení s OMEZENÝM přístupem. Bezpečný chytrý telefon je právě nyní předmětem schvalování jako řešení ochrany i pro informace NATO na úrovni zabezpečení s OMEZENÝM přístupem. Naším plánem je získat také schválení ze strany Evropské unie, a to po dokončení procesu hodnocení protistranou,“ uvedl Luis Jimenez, náměstek ředitele úřadu CCN.

A Tommy Hallberg, viceprezident pro obchod a marketing společnosti Tutus Data, dodává: „Jsme velice hrdí na to, že řešení Farist Mobile bylo schváleno pro manipulaci s utajovanými informacemi a že můžeme tímto způsobem posílit naše stávající portfolio prověřených a schválených řešení zabezpečení sítě. Toto schválení je pro nás i naše zákazníky velice důležitým potvrzením toho, že řešení Farist Mobile uspokojuje nejpřísnější požadavky na zabezpečení, které jsou na ně na této úrovni kladeny. Řešení Farist Mobile je výjimečné tím, že nabízí nejen všechny výhody chytrého telefonu, ale současně také bezpečnost.“

 

Národní informační úřad (Centro Nacional de Inteligencia)

Centrum Centro Criptologico Nacional je součástí státního informačního úřadu (ve španělštině National Intelligence Centre, tj. CNI) a ve Španělsku funguje jako národní úřad pro komunikaci a bezpečnost informací. Je zodpovědné za schvalování kryptologických produktů využívaných k ochraně státních utajovaných informací.

Centrum CNI je veřejnou španělskou institucí, která je zodpovědná za poskytování informací, analýz, studií a návrhů španělskému premiérovi a vládě, které umožňují prevenci a zamezení jakémukoliv nebezpečí, hrozbě nebo útoku vůči nezávislosti nebo teritoriální integritě Španělska, jeho státním zájmům, stabilitě jeho institucí a právnímu řádu. Je také zodpovědné za ochranu utajovaných informací a zajištění zabezpečení informací a komunikačních technologií v rámci státní správy Španělska.

 

Tutus Data AB

Společnost Tutus, která byla založena v roce 1992, poskytuje vysoce kvalitní řešení šifrování sítí pro použití ve vojenských, vládních a korporátních IT aplikacích, které vyžadují vysokou úroveň bezpečnosti komunikace. Společnost Tutus je hlavním dodavatelem vládou schválených a certifikovaných produktů IT zabezpečení ve Švédsku a postupně plní svůj cíl stát se vedoucím poskytovatelem schválených produktů IT zabezpečení v rámci Evropské unie.

Chcete-li zobrazit fotografii související s touto tiskovou zprávou, navštivte následující odkaz: http://media3.marketwire.com/docs/fari1021.jpg

 

KONTAKT

Kontakty:
Tutus Data AB
Tommy Hallberg
VP Sales and Marketing
+46 76 772 01 64

Secure Mobile Solutions
CCN, Crypto and IT Security Products Branch
+34 91 372 55 31

Region: Svět

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Marketwired, LP.

13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Kontaktní osoba: Marketwired Client Services
cs@marketwired.com
About MarketwiredMarketwired advances the way the world communicates. Serving more than 11,000 clients worldwide through 20 offices on four continents, Marketwired is a dominant distributor of company news releases and other communications. Marketwired electronically delivers global news and... vice ›
Marketwired
13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Spojené státy
cs@marketwired.com