Vysněná dovolená na Srí Lance

Plánování dovolené není těžké. Je ale důležité se dopředu pořádně rozhodnout, kam jet, aby se vám splnil sen, a vy jste mohli na svou pohádkovou dovolenou ještě dlouho vzpomínat.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 22.9.2015 | Cestování, gastronomie

Praha (Pressweb) - Hlavou se mi honí oblasti neposkvrněné přírodou - Seychely, Maledivy, Cejlon, Réunion, Vietnam, Malajsie, Mauritius, Afrika.. Srí Lanka! To je ono! Tam se chci vypravit!

Že by ostrov bohů?

Ostrov v jihovýchodní Asii – Srí Lanka, který se ještě před necelým půlstoletím jmenoval Ceylon, prý stvořili bohové. Říkají Srílančané a já jsem ochotná tomu věřit. I Marco Polo považoval tento ostrov za nejkrásnější na světě. Již z načtených informací a vyprávění si jsem jistá, že je to božský ostrov a pro mě předem dovolená snů.

Sloni a ovocné plantáže

Miluji zvířata – všechny. Musím vidět sloní sirotčinec, kde pomáhají velkým i malým slonům přežít těžké chvíle. Toužím po pohlazení slona a citu jeho síly. A co teprve sloní útulek v Pinnawala, ve kterém dovádí několik desítek slonů při koupání v přírodní divoké řece? To znám jenom z televizní obrazovky. A právě taková je dovolená na Srí Lance. Cestou ke sloním kamarádům se míjí úžasné ananasové plantáže. Důvod zastávky pro zdravou svačinu. To je prostě sen.

Vášeň pro kvalitní čaj

Jelikož si neumím bez hrnku voňavého čaje představit ranní siestu, určitě zavítám na vysočinu se smaragdově zelenými čajovými plantážemi. Čajové keříky tam přivezli a nechali vysázet Britové v druhé polovině devatenáctého století a nejkvalitnější odrůdy rostou ve výšce nad 1500 metrů. Je tam velice příjemné klima, plantáže skýtají pastvu pro oči a čaj je opravdu špičkové kvality. Ruční sklizeň křehkých zelených výhonků obstarávají láskyplné ženy, a proto čaj chutná s láskou!

Za mě jasná volba

Přestože se jedná o poměrně malý ostrov, každý si tam najde něco pro sebe. Uprostřed ostrova se nachází čajové plantáže, netradiční hory a vodopády, na jihu země exotické pláže pro relax, na východním pobřeží vlny pro surfing. Za mě rozhodně střed oslova a sloni! Ne nadarmo je prý Srí Lanka nazývána tropickou zahradou Indického oceánu a v českém překladu Srí Lanka znamená ZÁŘIVÁ ZEMÉ. Po návratu z dovolené v této exotické zemi budu zářit určitě i já.

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.