Kachlová kamna nejsou jen nostalgickou vzpomínkou

Kachlová kamna
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 23.6.2016 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Kachlová kamna byla ještě před 20 lety nostalgickou vzpomínkou na bydlení našich předků, ale dnes jsou součástí koncepce úsporného topení. Náklady na palivo jsou dnes významnou položkou rodinného rozpočtu. A nejlevnější palivo je dřevo. Tak proč ho nevyužít? Základním požadavkem úsporného topení je účinnost, tedy kolik energie se získá z jednotky paliva. A ukázalo se, že kachlová kamna s určitými úpravami patří mezi topidla s nejvyšší účinností. Pomalu se rozehřívají, ale keramika a šamotové materiály vzniklou energie akumulují. A jakmile se rozehřejí, postupně ji vydávají do prostředí.    

Krbová kamna jsou účinná a přinášejí navíc estetický zážitek

Podobné vlastnosti mají krbová kamna. Liší se jen tím, že základem je kovová či litinová krbová vložka, která může být obezděna a pak funguje jako kachlová kamna. Základem je dokonalý systém hoření, které ze dřeva dostane maximální energii. Současně však krbová kamna bereme jako estetický prvek, protože nám zprostředkovávají vizuální kontakt s ohněm.  Krbová kamna mohou sloužit jako doplňkový nebo hlavní zdroj tepla. Rozlišujeme je ještě podle druhu tepla na teplovzdušná krbová kamna, sálavá kamna a kamna s tepelným výměníkem.

Krbů se nevzdáme, i když ceny paliv porostou

Zdrojem tepla s nejnižší účinností jsou krby. Slouží jako doplňkový zdroj tepla, u něhož preferujeme estetický zážitek. Krby jsou pokojové nebo venkovní, které využíváme i jako místo pro grilování. Ačkoliv je dnes doba orientovaná na ekonomiku, krby nám dopřávají luxus zážitku, u něhož jsme se vzdali ekonomického pohledu. Kdo by netoužil po posezení u plápolajícího krbu? Zážitek z ohně pro nás znamená i genetické spojení s našimi předky před tisíci lety. Tak snadno se ho nevzdáme, ani když cena paliva bude pořád stoupat. 

 

Témata: kachlová kamna, krby, krb, sporáky, kachlová kamna levně | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300