Bilstein v Česku postaví další tři žíhací pece

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 23.6.2016 | Průmysl, energetika

Králův Dvůr (Pressweb) - 23. 6. 2016: Investici ve výši zhruba 2,5 milionu eur schválila dozorčí rada firmy BILSTEIN CEE. Výhledově počítá ještě s dalším rozšířením výroby v Česku.

„Stavět nyní budeme další tři pece, ale stavební přípravy už počítají s rozšířením celkem o osm pecí. Celkem tedy počítáme s kapacitou dvanácti pecí,“ potvrzuje Peter Uhrík, předseda představenstva společnosti.

První čtyři vodíkové poklopové žíhací pece firma uvedla do provozu v roce 2015. Nová technologie nahradila původní kontinuální žíhací pec. „Ačkoli jsme loni předpokládali, že nám čtyři pece budou dlouho stačit, vývoj hospodářství je jiný a proto dozorčí rada schválila investici do dalších pecí ještě pro letošní rok,“ dodává šéf představenstva firmy.

Nové pece firmě umožnily rozšířit portfolio produktů o nové materiály, které předtím podnik nemohl trhu nabídnout. Jedná se o mikrolegované oceli s vyšší pevností a bor-manganové oceli. „Zájem o ně má především automobilový a nábytkářský průmysl. Pozitivní reakce na naše nové výrobky nás překvapily a byly jedním z důvodů, které vedly k rozhodnutí zvýšit jejich počet jen půl roku po ukončení investice do nových poklopových žíhacích pecí,“ uzavírá Peter Uhrík.

Moderní technologie jsou také významně ohleduplnější k životnímu prostředí, jelikož jsou energeticky podstatně méně náročné.

::

BILSTEIN CEE je tradiční český výrobce pásové oceli válcované za studena, jejíž výroba v Králově Dvoře začala v roce 1938. Firma produkuje zhruba 50 tisíc tun pásů ročně s cílem zvýšit výrobu na 80 tisíc tun. Zaměstnává 165 lidí a je součástí německé BILSTEIN GROUP. Skupina má zhruba třetinový podíl na celoevropském trhu, který představuje asi 2,2 milionů tun oceli.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024