Pro koho je určena stativová hlava?

Použití stativové hlavy
Zadavatel: www.NGpro.eu | 22.5.2018 | Sport, volný čas, zábava
Autor fotografie:

Ne, není to sranda a odpovědí není, že stativová hlava je určená pro ty, kteří svou vlastní hlavu již ztratili.

Stativová hlava je důmyslné zařízení, kterým je ukončen foto stativ. Je to jistý mezičlánek mezi stativem a samotným fotoaparátem. Nebo ještě jinak řečeno, svůj fotoaparát na stativ celkem jistě bez redukčních pomůcek nenamontujete.

Pro koho je tedy hlava určena?

Jednoduše pro všechny, kteří uvažují nad koupí foto stativu.

Stativových hlav je k dispozici nepřeberné množství a orientace v nich není ani náhodou jednoduchá. V nejzákladnějším základu se dají hlavy rozlišit na kulové hlavy (tyto disponují jedním velkým kulovým kloubem), dále jsou to hlavy fluidní (třícestné nebo dvoucestné, v zásadě ale hlavně určeny pro videokamery a monokulární dalekohledy) a pak je to skupina gimbal hlav (tzv. samovyvažující se hlavy).

Určení hlav definuje jejich samotná konstrukce. Kulové hlavy jsou nejuniverzálnější a uplatní se ve fotografii krajiny, architektury, noční oblohy, ale i v ateliéru. Fluidní hlavy zase vládnou světu videokamer. Gimbal hlavy byly vyvinuty pro fotografy divoké přírody, obzvlášť pak pro ty, kteří fotí v přírodě divoká zvířata. Velice prospěšné jsou ale i pro fotografy sportovní a pro všechny, kteří potřebují snímat záběry pohybujících se objektů.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

www.NGpro.eu

Kontaktní osoba: NGpro.eu
Obrázek uživatele ngpro.eu
NGpro.eu
Česká republika