Bytová družstva musí mít vlastní webové stránky! Jak na to?

Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 23.5.2014 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - 1.1. 2014 vešel v účinnost zákon č.90/2012 Sb., který nese název Zákon o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích). Tento zákon nově upravuje podmínky fungování bytových družstev. Velkou novinkou, kterou zákon přináší je, že bytová družstva musí mít své vlastní internetové články. V tomto článku se dozvíte, jak by měly takové internetové stránky vypadat a jaké informace se na nich musí objevit.

Co říká zákon

Povinnost aby bytové družstvo mělo vlastní internetové stránky upravuje paragraf 636. V něm se píše, že svolavatel schůze je povinen minimálně 15 dní před konáním schůze uveřejnit pozvánku na ni. Zákon říká, že je nutné tuto povánku uveřejnit na internetových stánkách bytového družstva. Z toho tedy vyplývá, že každé družstvo musí takové stránky mít. Zákon současně říká, že uveřejněním pozvánky na internetových stránkách je považováno za doručení pozvánky.

Jak na to?

Pokud vaše SVJ ještě internetové stránky nemá, je na čase začít jednat. Pokud je nemáte, vlastně tím porušujete zákon. Naštěstí se ale nabízí velmi dobré řešení. Můžete si totiž objednat a nechat zřídit speciální web pro SVJ. Výhoda takto připraveného webu je ta, že se nemusíte vlastně o nic starat. Web je totiž plně funkční a plně přizpůsoben potřebám družstva.

Jak web pro SVJ vypadá a kde ho objednat?

Speciální web pro bytové družstvo je možné objednat na svj-weby.cz. Možné je zde objednat kompletní web, který se stane efektivní pomůckou pro fungování družstva. Není to totiž jen pouhá nástěnka, na kterou vyvěsíte pozvánku schůzi. Speciální weby pro SVJ nabízejí například i možnost hlasování podle velikosti jednotek, je na nich možné pořádat ankety, psát hromadné zprávy pro majitele bytů a nebo třeba vést diskuzi. Nikdo se tedy nemusí trmácet na schůzi. Web dokonce umožňuje i sdílení dokumentů nebo třeba i přehlednou evidenci dlužníků.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.