Správa činžovních domů pomůže podnikatelům i vlastníkům nemovitostí

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 23.12.2020 | Reality, bydlení

Pronajímání nebo péče o činžovní domy není ani zdaleka jednoduchou záležitostí, a proto je dobré mít za sebou mít zastoupení v podobě kvalitních služeb profesionální realitní kanceláře. Jak vypadá správa činžovních domů a co vše může přinést podnikatelům i vlastníkům činžovních domů?

Správa činžovních domů je komplexní službou

Jedná se o speciální službu, o kterou se většinou starají jen větší realitní kanceláře jako happyhouserentals.com, které jsou koncentrovány hlavně ve větších městech, kde je o podobné služby velký zájem. Jedná se o soubor spousty menších služeb, které mají za úkol pomoci se správou nemovitosti na všech úrovních od technického stavu až po ekonomické záležitosti a kompletní účetnictví v případě podnikání, nebo nutnosti hlídat bytové fondy.

Hlídání technického stavu je základ

Největším důvodem, proč takové služby vznikly jsou především problémy s technickým stavem, který bývá nejběžnějším procentem komplikací při péči o podobné nemovitosti. Realitní kanceláře se tak starají o to, aby správa činžovních domů zahrnovala dostatek jednotlivých služeb jako je například havarijní služba, úklid společných prostor a v neposlední řadě také evidence a pravidelné zařizování kontrolních prohlídek topných zařízení, popřípadě i požární ochrany nebo komínů.

Hlídání účetnictví a platnosti smluv je základním kamenem

Vedle všech technických věcí je pak pro kompletní pořádek potřeba hlídat i stav účetnictví a všech potřebných dokumentů. V moment, kdy jako majitel nemovitosti rovněž i pronajímáte jednotlivé bytové jednotky je pak tato potřeba ještě důležitější a složitější zároveň. Nikdy totiž nevíte, kdy přijde finanční nebo živnostenská kontrola a nutností pro splnění všech požadavků, je pečlivě evidované účetnictví po dobu pěti let zpětně.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
+420 703 355 822
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667