Povinnosti řidičů a majitelů automobilů. Jste si všeho vědomi?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 23.12.2019 | Auto-moto, logistika
Povinnosti řidičů

Koupit si automobil a udělat si řidičský průkaz je jedna věc, ale druhou věcí je dodržovat všechny povinnosti, které řidiči a majitelé automobilů mají. Každý řidič by měl dávat přednost tehdy, kdy přednost dát má, měl by pouštět chodce čekající na u přechodu pro chodce, samozřejmě by neměli telefonovat za volantem, už vůbec by neměli za volantem textovat. Co dalšího patří k povinnostem řidičů?

Autolékárnička je součástí vozidla

Každý řidič by navíc měl vědět, kde je autolékárnička ve voze. To, že je autolékárnička součástí vozu, se snad nemusí zdůrazňovat. Expirační doba autolékárničky jsou čtyři roky, řidiči a majitelé vozidel by tak měli mít expirační dobu lékárničky pod dohledem stejně jako to, co se musí v lékárničce ukrývat dle předpisů. Osobní vozidla, vozidla přepravující lidi a také motorky mají trochu jinak dané to, co se musí v autolékárničce skrývat.

Likvidace vozidel je také povinností

Mnozí řidiči se ptají, co mají dělat s nepojízdným vozidlem. To je však otázka, kterou by měli mít dávno zodpovězenou, měli by na ni znát odpověď. Nepojízdné vozy je nutné ze zákona zlikvidovat. Likvidace vozidel je opravdu povinná stejně jako výměna pneumatik při změně ročního období.

Ideální je, když vůz necháte zlikvidovat ekologicky. Zkrátka a dobře přivezete automobil jízdy neschopný do firmy, kde se o ekologickou likvidaci vozidla postarají. Mnohé firmy si dokonce pro vozy přijedou samy a vůz si samy odvezou. Poté jen vyčkáte, až bude likvidace vozidla hotová. Dostanete potvrzení o likvidaci, s nímž následně zamíříte na patřičný úřad, kde dojde k odstranění vozidla z registru automobilů. Tím je proces dokonán a zákonnou povinnost jste splnili.

A až si budete kupovat nový automobil, doporučujeme zamířit do pneuservisu nacházející se ve Staříči (tedy mezi Frýdkem-Místek a Ostravou).

Témata: auto, řidič, povinnost, ekologická likvidace | Region: Moravskoslezský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz