Co je to linkbuilding?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 23.12.2019 | Média, marketing
Co je to linkbuilding?

Vytvoření vlastních internetových stránek je základem pro rozjezd podnikání, tím ovšem vaše práce ani v nejmenším nekončí, spíše naopak. Internetové stránky jsou sice základem, ale bez propagace se rozhodně neobejdete. Je tedy potřeba se o vlastní web starat i nadále. Jedním z důležitých faktorů optimalizace webové stránky, jsou zpětné odkazy neboli linkbuilding. Pojďme se na toto téma podívat blíže.

Co je to linkbuilding?

Jedná se o jednu z metod, kterou můžeme řadit do optimalizace webových stránek. Pomocí zpětných odkazů se dokážeme posouvat ve výsledcích vyhledávače dopředu a tím získat návštěvnost a potenciální klienty. Kromě toho získáme také návštěvnost ze stránek, kde máme vlastní zpětný odkaz umístěn. Ať už to jsou různé magazíny, katalogy nebo jiné internetové stránky, může se pomocí nich návštěvník prokliknout k nám.

Ve zkratce si tedy pojďme zopakovat hlavní výhody budování zpětných odkazů. Tím prvním je zlepšení pozice ve výsledcích vyhledávání. Druhou výhodou je získání návštěvnosti, a to buď přes právě zlepšené pozice nebo internetové stránky, na které jsme své zpětné odkazy umístili. U zpětného odkazu bychom se měli soustředit na klíčové slovo, pod kterým se návštěvník proklikne na naše internetové stránky. Právě to rozhoduje, na jaká klíčová slova se bude váš web zobrazovat ve vyhledávačích jako je Google nebo Seznam.

Jaké jsou možnosti PR článků

Mezi nejčastěji využívané metody v budování zpětných odkazů jsou PR články na internetových magazínech, blozích apod. Vždy by měly být vámi vybrané stránky stejného zaměření. Dále můžete zpětné odkazy budovat prostřednictvím diskusních fór, sociálních sítí nebo tvorbou vlastních internetových magazínů, kterým se jinými slovy nazývá také microsítě.

Buďte však opatrní na to, na jakých internetových stránkách zpětné odkazy nakupujete. Nesoustřeďte se na množství ale kvalitu. V překladu to znamená, že je lepší mít 100 kvalitních zpětných odkazů než 1000 nekvalitních. Ať už si vyberete jakoukoli metodu při budování zpětných odkazů, vždy se pokuste konzultovat je s odborníky, kteří se tímto oborem zabývají.

Témata: seo, linkbuilding, zpětné odkazy | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz