Show Jana Krause - 27. 12. 2013

Zadavatel: FTV Prima, spol. s r.o. | 23.12.2013

Praha (Pressweb) - Operní pěvec Štefan Margita, farářka Vendula Kalusová a syn Jana Wericha Jiří Werich Petrášek se představí v Show Jana Krause.

Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 27. prosince ve 22.10 na Primě.

Štefan Margita – slavný tenorista, který je v zahraničí hvězdou, ale v Česku je více známý jako manžel Hany Zagorové, s níž žije už jednadvacet let. Od dubna letošního roku zpívá postavu Logeho v obnovené premiéře Wagnerovy opery Zlato Rýna v Metropolitní opeře, na podzim vydal album „Melancholie“, na kterém hostovala i jeho žena, ale také Lucie Bílá, Marta Kubišová či Eva Urbanová. V příštím roce se vydává s mezzosopranistkou Dagmar Peckovou po republice na velké turné, které má podle něj úžasný název: „Začínáme končit“. Sám říká, že název je perfektní proto, že pod ním mohou spolu vystupovat ještě dalších dvacet let.

Vendula Kalusová – farářka působící na evangelické farnosti ve Hvozdnici. Farnost  se  „proslavila" především tím, že ji dříve vedl populární duchovní Svatopluk Karásek. „Když mám problém, radím se s ním, je to můj vzor," říká Vendula. Jako první farářka získala grant EU na velkou rekonstrukci  „své" fary. Díky němu se pustila např. do rekonstrukce a obnovy nejen fary, ale i zahrady, aby vše bylo přístupnější lidem. Vystudovala teologii, ale svého času pracovala také jako garderobiérka v Rubínu a v Divadle za branou. V 90. letech dělala au-pair a uklízečku v Německu. Jako kaplanka působí v příbramské věznici. „Moje práce mě těší," říká. „Štěstí, které člověk často hledá jen ve vztazích, najde často v něčem jiném." Jako žena to v církvi prý často nemá jednoduché. „V církvi to mám těžké ne proto, že jsem žena, ale proto, že jdu nějakou cestou, která není úplně standardní - zejména v osobním životě. Je pravda, že před pár lety jsem to vnímala tak, že je problém být ženou v tom pánském prostředí, které je pro církev typické, ale dnes je jasné, že problém je jinde. Nezapadám z mnoha různých důvodů a do některých věcí v církvi ani zapadat nechci," vysvětluje. Nejdůležitější pro ni při jejích kázáních je, aby lidé cítili, že mluví pravdu, a aby vše podala srozumitelně: „Víte, žijeme všichni stejná témata, ať jde o letušky, což je třeba má sestra, nebo o farářky!" Vendula byla dvakrát na církevní stáži v USA v tamní presbyterní církvi a loni na stáži v amerických věznicích. Je podruhé vdaná, má tři děti.

Jiří Werich Petrášek – ředitel děčínské obchodní akademie je nemanželským synem herce Jana Wericha. Svého slavného otce nezapře nejen svým vzhledem, ale i smyslem pro humor, výřečností či typickým smíchem. O identitě svého pravého otce se dozvěděl až po jeho skonu v roce 1980. Vyrůstal v adoptivní rodině Petrášků. Byl obletovaný jedináček, kterému rodiče umožnili  i vysokoškolské vzdělání. Přesto prý už v dětství vnímal, že asi není vše, jak má být. Od matky se pak dozvěděl, že je adoptovaný. „Odmalička mě přitahoval film i divadlo, prostě kumšt se vším všudy. Proto jsem chtěl původně i vystudovat DAMU. Cítil jsem v sobě něco, co mi dávalo směr k umění," říká. Nakonec se stal inženýrem ekonomie.

Témata: Show Jana Krause, Štefan Margita, Vendula Kalusová

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

FTV Prima, spol. s r.o.

Na Žertvách 24
180 00 Praha 8 - Libeň
Kontaktní osoba: Jiří Haramul
Vedoucí komunikace a PR
jiri.haramul@iprima.cz
Obrázek uživatele FTV Prima
Společnost FTV Prima, spol. s r.o., provozuje celoplošné televizní vysílání programů Prima, Prima COOL, Prima love a Prima ZOOM.Prima digitálně šířeným plnoformátovým programem určeným pro všechny diváky, kteří se chtějí dobře pobavit a u televize si užít tu nejlepší zábavu pro celou rodinu.... vice ›
FTV Prima, spol. s r.o.
Na Žertvách 24
180 00 Praha 8 - Libeň
Česká republika
pr@iprima.cz
Tel: +420 266 700 111